Przez pole na Homole

Witam Państwa. Nie tak dawno zapraszałem Państwa na wędrowanie po ścianach, więc teraz pięknie dziękuję za udział tym, którzy nie przestraszyli się kapryśnej, sierpniowej aury. Było ciekawie, więc może zaproponuję kolejną wyprawę?

Tym razem oficjalnie i po raz pierwszy przejdziemy całym „Szlakiem przyjaźni polsko-czeskiej” z Nowej Rudy do Broumova. Szlak niedawno został wyznakowany do końca i teraz można już bezpiecznie nim wędrować.

Inicjatorami powstania szlaku byli: Koło PTTK im. „Gwarków Noworudzkich” w Nowej Rudzie, Klub Czeskich Turystów z Broumova, Urząd Miasta Nowa Ruda i Urząd Miasta Broumov. Szlak otrzymał kolor niebieski, kojarzący się z kolorami flagi unijnej. Łączna długość to 16km, a więc można go pokonać w jeden dzień.

Nasza wycieczka zaplanowana jest tak, aby po drodze odwiedzić „kocioł czarownicy” na szczycie Homole w Górach Suchych, bardzo mało znane szczeliny wiatrowe. Na trasie nie brakuje punktów widokowych i ciekawostek przyrodniczych.

Państwa opiekunem na trasie będzie legenda PTTK – Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej, Pan Czesław Dominas.

Proszę pamiętać o zabraniu dowodów osobistych oraz czeskich koron, ponieważ z Broumova wracamy… pociągiem! (bilet z Broumova do Mezimestii kosztuje około 30 koron, potem już płacimy w złotówkach).

Spotykamy się w sobotę, 17 sierpnia 2019r. o godzinie 8:00 na przystanku autobusowym przy stadionie w Nowej Rudzie (ul. Fredry).

Powrót na stację kolejową Nowa Ruda około 17:30.

Osoby nie zapisane do PTTK proszone są o samodzielne ubezpieczenie i o wyrobienie karty EKUZ.
Kolekcjonerzy punktów GOT zdobędą aż 22 punkty.

Pozdrawiam
Witold Telus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *