Noworudzki szpital bez zmian

Nieprawdą jest jakoby Oddział Wewnętrzny noworudzkiego szpitala miałby zostać zamknięty. Informacje na ten temat od kilku dni rozgrzewają noworudzian. We wtorek o 12.00 pod szpitalem planowana jest pikieta

Informacje na temat zamknięcia szpitala już od jakiegoś czasu krążą po mieście. To prawda, że sytuacja kłodzkiego Zespołu Opieki Zdrowotnej jest niewesoła, szpital jest zadłużony na 8 milionów złotych a Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia nic w tym kierunku nie robi. Kontrakt jaki obowiązuje w tym roku jest lustrzanym odbiciem kontraktu z 2015 r. W tym czasie podrożały usługi, media, były podwyżki pensji lekarzy i pielęgniarek, ale w krok za tym nie szły żadne pieniądze. Pod koniec ubiegłego tygodnia w mediach ukazała się informacja o planowanym zamknięciu noworudzkiego szpitala. Od kilkunastu dni zbierane są podpisy pod petycją w obronie szpitala. Czy prawdą jest, że szpital w Nowej Rudzie ma być wygaszony zapytaliśmy Jadwigę Radziejewską, dyrektora ZOZ Kłodzko.
– Informacje o zamknięciu Oddziału Wewnętrznego w Nowej Rudzie są nieprawdziwe –zapewnia dyrektor. – Na czas zasłużonego urlopu ordynatora oddziału dr Tadeusza Stępkowskiego zostały wstrzymane przyjęcia, część pacjentów która wymagała dalszej hospitalizacji została przewieziona do Kłodzka. Niektóre pielęgniarki na czas przerwy zostały przeniesione do pracy w Zakładzie Opekuńczo-Leczniczym, a zdecydowana większość jest na urlopie – dodaje Jadwiga Radziejewska.

Informacje o zamknięciu szpitala w Nowej Rudzie dementuje również Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta powiatu kłodzkiego.
– Nie wiem skąd nagle zrobił się taki szum i skąd się wzięły nieprawdziwe informacje dotyczące zamiaru likwidacji Oddziału Wewnętrznego w Nowej Rudzie. Z powodu urlopu ordynatora oddział jest nieczynny do 22 września, a już 23 z powrotem zacznie normalną prace – wyjaśnia wicestarosta.

Przypomnijmy, też że właścicielem szpitala w Kłodzku, a więc pośrednio w Nowej Rudzie jest właśnie Starostwo Powiatowe w Kłodzku i częściowo od władz powiatu będzie zależało co dalej ze szpitalem. Na wtorek 20 sierpnia na godzinę 12.00 pod szpitalem planowana jest pikieta, potwierdza to w rozmowie z naszą redakcją Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.
– Zgodnie z obowiązującą ustawą o zgromadzeniach publicznych otrzymaliśmy informacje o planowanej pikiecie, którą nasi funkcjonariusze mają obowiązek zabezpieczać – mówi policjant.

LINK DO WYDARZENIA NA FB: facebook.com/events/2367515060193467/

Przed chwilą dostaliśmy oficjalne pismo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *