Policja podsumowuje długi weekend

Dolnośląscy policjanci podsumowują długi sierpniowy weekend. 4 osoby nie żyją, a 33 osoby odniosły obrażenia.

W ciągu pięciu dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 7 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 366 osób oraz ujawnili 129 osób poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od środy na dolnośląskich drogach funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 142 nietrzeźwych kierujących.

– Za nami „sierpniowy weekend” na dolnośląskich drogach, który ze względu na wzmożony ruch był dla policjantów czasem intensywnej pracy. Od rozpoczęcia akcji na terenie naszego województwa doszło do 31 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 4 osoby, a 33 osoby odniosły obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dolnośląscy policjanci prowadząc podczas weekendu wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 142 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu – informuje podinspektor Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Do tragicznych zdarzeń na drodze doszło w sobotę i w niedzielę. W niedzielę 18 sierpnia ok. 17.00 w miejscowości Podgórki kierujący motocyklem marki Suzuki 55-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W innym zdarzeniu na terenie powiatu polkowickiego rowerzysta został potrącony przez samochód marki Opel Astra. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę ok. godz. 21.00. W wyniku tego zdarzenia zginął 35-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący jechał nieoświetlonym rowerem oraz bez kamizelki odblaskowej.

– Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 7041 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 366 osób. W ręce policjantów wpadło też 129 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich. W tym czasie funkcjonariusze zabezpieczali również wiele imprez sportowych i kulturalnych odbywających się w regionie, aby zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające nasze województwo czuły się bezpiecznie – dodaje policjant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *