Początek roku szkolnego we Włodowicach

W poniedziałek 2 września, jak w we wszystkich placówkach edukacyjnych, rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach prowadzonej przez Fundację Wspierania Aktywności Lokalnej „Fala”.

– Do naszej szkoły uczęszcza 125 uczniów – mówi Justyna Tokarska, dyrektor szkoły. – Realizujemy dwa duże projekty edukacyjne: „Wielka Mała Szkoła” oraz „Aktywna Szkoła 6.0” – dodaje.

– W rozpoczętym właśnie roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach będzie również współpracować z Uniwersytetem Wrocławskim – opowiada dyrektor.
– Uczniowie klasy VII otrzymają specjalne indeksy i będą uczestniczyć w projekcie „Wieża pokoleń”, podczas którego będą mieli okazję odwiedzić najciekawsze muzea i punkty naukowe w stolicy Dolnego Śląska. Ponadto w szkole odbędą się też wykłady i warsztaty prowadzone przez pracowników Uniwersytetu – uzupełnia.

Oprócz zajęć projektowych uczniowie włodowickiej szkoły będą mogli brać udział w wielu kołach zainteresowań: koło teatralne, muzyczno-taneczne, gitarowe, szachowe, robotyczne, ceramiczne, koło języka angielskiego. We wszystkich klasach prowadzone są dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego.

– Planujemy nie tylko udział w wielu konkursach, sprawdzających wiedzę lub sprawność fizyczną, ale również, jak co roku, będziemy gospodarzami i organizatorami wojewódzkiego konkursu literackiego „Moja Mała Ojczyzna” – podkreśla Justyna Tokarska. – W ciągu roku szkolnego planujemy festyny rodzinne, wycieczki jedno- i wielodniowe, Dzień języków Obcych, The School Voice Kids i wiele innych. Każde dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest objęte dodatkową, troskliwą pomocą psychologiczno-pedagogiczną – dodaje.

Szkoła Podstawowa we Włodowicach jest częścią Zespołu Edukacyjnego we Włodowicach w skład którego wchodzi również przedszkole.
– Do Przedszkola w roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza 51 dzieci – mówi Elżbieta Jadczak, dyrektor Niepublicznego Przedszkola we Włodowicach. Przedszkolaki podzielone są na dwie grupy: grupa młodsza (3-4 latki) oraz grupa starsza (5-6 latki). Od tego roku mamy grupę terapeutyczną, w której są dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wszystkie dzieci są otoczone profesjonalną opieką pedagogiczno-terapeutyczną. W naszym przedszkolu dzieci korzystają z dodatkowych zajęć tj. codziennie są zajęcia z języka angielskiego, 3 razy w tygodniu zajęcia z języka niemieckiego oraz 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiczne – uzupełnia.

Rodzice chwalą sobie tę placówkę edukacyjną. Klasy nie są przepełnione a nauka jest prowadzona w kameralnych warunkach. Bogaty pakiet zajęć dodatkowych daje również szansę na lepszy rozwój dzieci. Szkoła jest integracyjna, w każdej klasie są uczniowie niepełnosprawni. To ogromnie ważna lekcja, która uczy pociechy rodziców empatii, wzajemnego szacunku, zrozumienia, tolerancji i wsparcia.

One thought on “Początek roku szkolnego we Włodowicach

  • 15 września 2020 o 11:02
    Permalink

    Nawet nie wiecie l, jakie macie szczęście, że Pani Justyna jest Waszą dyrektorką! Pozdrowienia z Poznania

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *