Wyniki Wyborów do Parlamentu RP 2019

W niedzielę 13 października w całym kraju odbyły się Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Z okręgu nr 2, obejmującego powiaty: kłodzki, dzierżoniowski, ząbkowicki, świdnicki, wałbrzyski i miasto Wałbrzych kandydowały 94 osoby do Sejmu RP. Frekwencja w powiecie kłodzkim wyniosła 55,02% a w skali całej Polski rekordowe 61,74%.

SENAT

Jeżeli chodzi o kandydatów do senatu z Okręgu nr 5 (powiat kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki) zdobyli oni następującą ilość głosów:
HAŁACZKIEWICZ Patryk Damian, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY – 22.260 głosów co stanowi 15,85%

SZWED Aleksander Jakub, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 61.035 głosów co stanowi 43,45%

JURCEWICZ Stanisław, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI – 57.183
40,71%

Tym samym Aleksander Szwed ponownie będzie reprezentował nasz okręg w Senacie RP.

SEJM

Jeżeli chodzi o procentowe wyniki do Sejmu RP w naszym okręgu to wygląda to nastepująco:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 114.728 głosów – 40,54% – wprowadzi 4 posłów: Michał Dworczyk, Ireneusz Zyska, Wojciech Murdzek i Marcin Gwóźdź.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 90.812 głosów – 32,09% – wprowadzi 3 posłów: Tomasz Siemoniak, Monika Wielichowska i Izabela Mrzygłocka.

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 34.957 głosów – 12,35% – wprowadzi 1 posła: Marek Dyduch.

Wyniki wszystkich kandydatów do Sejmu RP w Okręgu Wyborczym Nr 2:

Lista nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
NR. NAZWISKO I IMIONA / Ilość zdobytych głosów
1. GANCARZ Paweł Jarosław / 7 615
2. KOŁT Józef / 1 327
3. KWIATKOWSKA Ewa Daniela / 1 214
4. KUCZEK Magdalena Dorota / 715
5. RUDNICKI Jarosław Jerzy / 3 194
6. BONIECKA Joanna Bogna / 730
7. SOKOŁOWSKA Maria / 709
8. DZIENDZIEL Wacław Alojzy / 570
9. MAZUR Paweł Mariusz / 961
10. UBIK Jarosław Marian / 404
11. WIERZBICKA-BARA Danuta Maria / 501
12. KOWALSKA Sylwia Edyta / 345
13. KARCH Izabela Maria / 354
14. SULIKOWSKA Natalia Weronika / 331
15. KYCIA Radosław / 165
16. LONGAWA Stanisław Tadeusz / 1 393

Lista nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
NR. NAZWISKO I IMIONA / Ilość zdobytych głosów
1. DWORCZYK Michał Paweł / 58 426
2. ZYSKA Ireneusz / 10 688
3. MURDZEK Wojciech Piotr / 6 354

4. BADORA Maciej Adam / 3 683
5. GWÓŹDŹ Marcin Piotr / 8 049
6. BIELAWSKA Zuzanna / 3 561
7. SURMA Renata Lucyna / 3 931
8. MUCHA Beata Maria / 2 696
9. DEC Jerzy Grzegorz / 2 834
10. WĘGŁOWSKI Jarosław / 978
11. SZPYTMA Bogusław Krzysztof / 1 505
12. GREINER Małgorzata Joanna / 1 647
13. TARNACKI Marek / 964
14. SZYDŁOWSKA Ewelina Agnieszka / 1 819
15. WIERZBICKA Renata Teresa / 3 425
16. GRZEGORZEWICZ Grzegorz Sławomir / 4 168

Lista nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
NR. NAZWISKO I IMIONA / Ilość zdobytych głosów
1. DYDUCH Marek / 14 451
2. KOTARBA Mariusz / 6 393
3. LECH Kornelia Joanna / 3 390
4. ŁĄCKI Adam Edward / 2 434
5. MUSIAŁEK Małgorzata Aleksandra / 1 334
6. ZALEŃSKI Wiktor Piotr / 660
7. CHOJNACKA Cecylia Agnieszka / 1 143
8. WOLAK Tomasz Paweł / 652
9. CHUĆ Renata / 420
10. SŁABICKA Jolanta Izabela / 755
11. HABIERA-GÓRSKA Agnieszka Beata / 358
12. HÜPNER Dominik / 216
13. CZAJKOWSKI Robert Aleksy / 843
14. SOŁTYSIK Janusz Tomasz / 300
15. ZABORONEK Maciej Grzegorz / 318
16. STABROWSKA Anna Ewa / 1 290

Lista nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
NR. NAZWISKO I IMIONA / Ilość zdobytych głosów
1. ŁAMBUCKI Roman / 6 641
2. MICHALIK Karol / 1 566
3. DANIELAK Damian Marcin / 1 058
4. KRYSTYNIAK Krzysztof Adam / 439
5. PRZEŚLICA-MARTYNOWSKA Anna Agnieszka / 638
6. SUSŁOWSKA Krystyna Maria / 410
7. WIELICZKO Angelika Agnieszka / 656
8. SZACHNIEWICZ Przemysław Mateusz / 472
9. OLEKSY-SARYSZ Marzena Emilia / 400
10. ŁOSIAK Kamil Sebastian / 310
11. GOMÓŁKA Damian Rafał / 852
12. LUDKOWSKI Piotr / 157
13. NOWAK Katarzyna / 464
14. MORKA Andrzej / 193
15. OKARMUS Ewa Jadwiga / 169
16. POKRYWKA Stanisław / 921

Lista nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
NR. NAZWISKO I IMIONA / Ilość zdobytych głosów
1. SIEMONIAK Tomasz / 45 395
2. MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna / 11 987
3. WIELICHOWSKA Monika / 15 399

4. SZUSZWALAK Tomasz Daniel / 1 182
5. MITRASZEWSKI Tomasz Łukasz / 4 137
6. ŚWIŁO Teresa / 2 085
7. GLAPIŃSKI Rafał Mariusz / 1 677
8. INGLOT Andrzej Ryszard / 744
9. ROSIAK Mateusz / 1 322
10. ONYŚKÓW Paweł / 2 219
11. SZCZYGIEŁ Zbigniew / 916
12. ŚWIERCZYŃSKI Jędrzej Maciej / 445
13. BEŚLERZEWSKA Małgorzata Urszula / 645
14. IWANCZ Jacek Julian / 1 614
15. BEN AMARA Joanna Maria / 320
16. TUMIDALSKA Marta Magdalena / 725

Lista nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
NR. NAZWISKO I IMIONA / Ilość zdobytych głosów
1. SZPUR Anatol Kazimierz / 1 669
2. GOLAK Julian Kazimierz / 578
3. MICHAŃCIO Iwona Kornela / 363
4. SZYMKIEWICZ Robert Artur / 303
5. LESZCZYŃSKA Marzanna Irena / 690
6. GABRIEL Katarzyna Joanna / 262
7. IGNOR Agnieszka Joanna / 188
8. HAŁACZKIEWICZ Sebastian / 558
9. BIELAWSKA Sylwia Małgorzata / 572
10. ŚWITOŃ-PAWLICKA Grażyna Izabela / 190
11. LATUSZEK Wojciech / 155
12. TUTKA Ewa Lucyna / 330
13. CHOJNACKA Joanna Agata / 364
14. ŁATA Artur Sławomir / 409

Informacje, grafiki i multimedia
Źródło: pkw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *