Przekazanie sztandaru

17. października br. odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Integracyjnymi w Radkowie. Był to ważny dzień nie tylko dla szkoły, ale dla całej społeczności lokalnej. W uroczystości uczestniczyli m.in. Pani Jadwiga Warszawa – starszy wizytator Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Wałbrzychu, Pani Lidia Jagódka – kierownik Referatu Oświaty, Kultury Sportu Urzędu Miasta i Gminy Radków, Ks. Jan Kustasz – proboszcz parafii św. Doroty w Radkowie, Pan Aleksander Mielniczuk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Radkowie, Pani Joanna Zyzda – Kusiakiewicz Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera w Radkowie, Pan Marek Kusiakiewicz – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie, Pani Czesława Jarzyńska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Radkowie, Pan Jarosław Gonczarenko – kierownik Ośrodka Wypoczynkowego „Chris” w Radkowie, Dyrektorzy placówek oświatowych w gminie Radków, rodzice, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.

Ceremonia przekazania sztandaru szkole była niezwykle podniosłą chwilą. Ksiądz Jan Kustasz poświęcił sztandar, następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali sztandar na ręce pani Dyrektor Danuty Florczak, która podziękowała za cenny dar i zapewniła, że stanie się on symbolem wartości będących fundamentem pracy szkoły. Kolejnym punktem tej podniosłej chwili było przekazanie sztandaru pocztowi sztandarowemu i prezentacja sztandaru, którą odczytał Pan Aleksander Mielniczuk. Uczniowie w uroczystym ślubowaniu przyrzekali otaczać sztandar czcią, szanować i dbać o to, by właściwym postępowaniem i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły. Z okazji tak wyjątkowego święta nie mogło zabraknąć gratulacji i życzliwych słów od zaproszonych gości oraz Dyrektora szkoły, który podziękował również fundatorom sztandaru.

Drugim punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem nauczycieli: pani Moniki Kusiak oraz pani Katarzyny Gnyp. W tej części nie zabrakło również podniosłych i wzruszających chwil. Uczniowie recytowali wiersze, zaprezentowali taniec planet. Obecni na sali gimnastycznej mogli również obejrzeć krótki film pt. „Historia Mikołaja Kopernika”. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek dla zaproszonych gości, a także możliwość wpisywania się do Księgi Pamiątkowej.

M. Kusiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *