Turniej SZCZYTNA GOLF CUP i studenci Noworudzkiego UTW

Turniej SZCZYTNA GOLF CUP pod patronatem Burmistrza Szczytnej i Rady Miejskiej w Szczytnej w pięknej odsłonie Polskiej Złotej Jesieni zaliczamy do największego i najbardziej pozytywnego turnieju tego sezonu. Promienie słońca, które odbijały się na buziach 26 zawodników, wspartej silną grupą 24 -osobową Studentów Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku towarzyszyły przez cały dzień turniejowy. Solidna rozgrzewka zaczęła się od wczesnych godzin porannych. Jako pierwsi jeszcze dużo przed rejestracją zawitali do nas Czesi, z naszego partnerskiego Klubu Golfowego Symbioza z Nebeske Rybne, kolejni zawodnicy przyjechali z Opolskiego Klubu Golfowego. Tym razem do turnieju dołączyli do nas golfiści -nowicjusze, dwie pozytywnie nastawione rodzinki z Kłodzka i niedalekiej Oleśnicy, udowadniając, że golf to rodzinna dyscyplina sportu.

W punkt godz. 10.00 rozpoczęła się odprawa turniejowa. Powitali nas przedstawiciele miasta Szczytna: Pan Krzysztof Żak – Wice Burmistrz Szczytnej i Pan Stanisław Czarnik – Przewodniczący Rady Miejskiej Szczytna. Komitet turniejowy omówił po krótce zasady turnieju, który rozgrywany był w drużynach 2 osobowych- partnerzy zgłaszali się samodzielnie w dwóch kategoriach Brutto i Netto. Dla naszych zespołów rodzinnych (tata i syn oraz rodzice i dziecko) komitet turniejowy powołał ad hoc kategorię dodatkową dla tej grupy zawodników p.n. Turniejowe Debiuty.

Zwycięskimi drużynami zostali:
W Kategorii Brutto
1. Jiri Mohr, Iveta Sabatova – 68 uderzeń
2. Justyna Safarik, Szczepan Safarik – 70 uderzeń
3. Zdzisław Kowal, Paweł Popiel – 71 uderzeń

w kategorii Netto
1. David Doubravsky, Petr Doubravsky
2. Janusz Zieliński, Bolesław Chrobowski
3. Zbigniew Romaszewski, Henryk Markiewicz

W najważniejszej kategorii turnieju Szczytna Golf Cup 2019 DEBIUTY Turniejowe, gratulacje i puchary powędrowały do nowych GOLFOWYCH RODZIN. Duże brawa dla Zacharego, Łukasza i Marzeny Górskich oraz Krzysztofa i Mikołaja Bal. To były naprawdę udane debiuty!

Cały turniej trwał około 5 godzin. W tym czasie Studenci NUTW mieli okazję obserwowania gry turniejowej. Zapoznali się bezpośrednio z zasadami zachowania się na polu golfowym zawodników, systemu naliczania uderzeń. Nieodłącznym zadaniem kibica na polu golfowym było wspieranie oklaskami udanych uderzeń zawodników. Tych było dużo i głośno! Na pewno mocne kibicowanie Studentów NUTW zadziałało dla wielu drużyn, ale najwięcej dla swoich faworytów drużyny: Paweł Popiel i Zdzisław Kowal. To ta drużyna jako jedyna z reprezentacji Polski obroniła trzecie miejsce na podium w głównej kategorii turnieju.

Dla naszych drogich kibiców z NUTW w trakcie trwania turnieju odbyły się również krótkie zajęcia praktyczne z gry w golfa na infrastrukturze treningowej. Mirek Safarik– czeski trener CGF pokazał Studentom jak skutecznie doprowadzić piłkę do dołka na greenie. Okazało się dla wielu, że puttowanie czyli dobijanie do dołka to odzwierciedlenie naturalnej czynności jak zamiatanie miotłą , a nasze ramiona mają pracować jak ruch wahadła.

Gra na polu golfowym to przede wszystkim spokojny spacer na świeżym powietrzu i spotkanie towarzyskie na tzw 19-tym dołku. Tam też trafili nasi Studenci , gdzie nastąpiło podsumowanie naszego projektu Odkrywamy Tajniki Golfa. Dwa uderzenia poniżej PAR (czyli rekordu na dołku) to znany dla golfistów określnie z języka angielskiego EAGLE (pol. Orzeł). Statuetka Kryształowego golfowego Orła powędrowała do Studentów NUTW za najlepszych kibiców w sezonie 2019 na polu golfowym w Szczytnej.

Turniej SZCZYTNA GOLF CUP 2019 był przedostatnim turniejem rozgrywanym na polu golfowym w Szczytnej w 2019 roku. Przed nami jeszcze zaplanowany jest w kalendarzu spotkań golfowych IX turniej Golfa NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI w dniu 9 listopada br. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami wszystkich zainteresowanych do wspólnej gry i zabawy. Kibice zawsze mile widziani !

Przygotowała:
Agnieszka Lemańska
Golf Manager GOLFSPA SZCZYTNA-POLANICA ZDRÓJ
Kapitan Klub Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *