Policyjny pościg ulicami Radkowa

Nietrzeźwemu 39-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał wymaganych uprawnień i zmusił policjantów do pościgu, teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów

W ubiegłą środę wieczorem w Radkowie patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Mężczyzna nie reagował na sygnały funkcjonariuszy i odjechał. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak nie reagował i dalej kontynuował jazdę.

– Ucieczka zakończyła się kilkaset metrów dalej. Funkcjonariusze blokując radiowozem drogę uniemożliwili kierującemu dalszą ucieczkę. Kierującym samochodem osobowym okazał się 39-letni mężczyzna, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania się, kierowania samochodem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *