Kiedy remont mostu

Już ponad rok na moście przy ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie kierujący pojazdami muszą się liczyć z ruchem wahadłowym, który wprowadzono ze względu na jego bardzo zły stan techniczny. Wszystko wskazuje na to, że przez brak pieniędzy na remont poczekamy jeszcze 2 lata

O sprawie tej pisaliśmy już kilkakrotnie. W listopadzie 2018 r. rzecznik prasowy zarządcy drogi, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu informował nas, że trwają prace nad wpisaniem mostu w Nowej Rudzie do planu remontów DSDiK we Wrocławiu.

– Jesteśmy w trakcie przygotowania opisu przedmiotu zamówienia dla przedmiotowego zadania – opracowanie projektu remontu mostu wraz z uzyskaniem zgłoszenia robót budowlanych, co pozwoli nam na oszacowanie kosztu robót budowlanych – wyjaśniał z kolei ponad rok temu Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. – Po zabezpieczeniu środków i przy założeniu, że zgłoszenie robót mielibyśmy w połowie przyszłego roku, to rozpoczęcie robót budowlanych było by możliwe we wrześniu 2019 roku – po wyłonieniu w trybie przetargu wykonawcy robót budowlanych – dodał.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie sprawę związaną z ewentualnym remontem mostu przybliżył Stanisław Jurcewicz, radny sejmiku dolnośląskiego.
– W porozumieniu z panem burmistrzem złożyłem we wrześniu wniosek do Zarządu Województwa Dolnośląskiego o ujęcie w budżecie na rok 2020 remontu mostu na drodze wojewódzkiej 381 na ul. Piłsudskiego, który od dłuższego czasu jest zabezpieczony barierkami-mówił Stanisław Jurcewicz. – W odpowiedzi którą otrzymałem w listopadzie czytamy, ze obecnie trwają prace projektowe związane z ewentualnym remontem, dokładna technologia a co za tym idzie koszt zadania zostanie określony precyzyjnie w połowie grudnia 2019 r. Aktualnie środki finansowe na lata 2020 i 2021 zostały zaplanowane. W sytuacji przyznania dodatkowych środków finansowych będzie możliwość przystąpienia w 2020 r. – dodał.

Przy okazji Stanisław Jurcewicz poinformował, że złożył wniosek dotyczący całego powiatu kłodzkiego, aby sejmik interdyscyplinarnie zwiększył kwotę na remont, modernizację dróg w powiecie kłodzkim i budowę chodników.
-Jest to jeden z największych powiatów i jeżeli chodzi o gęstość infrastruktury drogowej, różnej: dróg wojewódzkich, dróg gminnych i powiatowych-mówił radny sejmiku dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *