Mikołaj w…

…noworudzkim rynku,
Kolejny raz Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Nowej Rudy.
Skoro były mikołajki, to musiało być zabawnie i kolorowo. I tak też było. Po raz kolejny Fundacja „Ratujmy Uśmiech Dziecka” zaprosiło na spotkanie z Mikołajem. W niedzielę 8 grudnia na rynku nie brakowało dużych i małych sympatyków pana w czerwonym kubraku od prezentów. Wcześniej Mikołaj w asyście śnieżynek i zmotoryzowanych asystentów z Nowa Ruda Bikers odwiedzili dzieciaki i ich rodziców, a także pracowników Od-działu Pediatrycznego noworudzkiego szpitala, skąd rozdając słodycze napotkanym spacerowiczom, mikołajkowy orszak udał się do rynku. Tu zaczęła się na dobre zabawa w której uczestniczyli najmłodsi, ci nieco starsi i już dorośli mieszkańcy miasta. Dzieci chętnie korzystały z możliwości sfotografowania się na motorach asystentów Mikołaja. Jednak głównym punktem zabawy na który z niecierpliwością czekały wszystkie brzdące był moment, gdy Mikołaj wreszcie sięgnął do worka i zaczął obdarowywać je prezentami. Organizatorami tego-rocznej jak zwykle udanej zabawy mikołajkowej była Fundacja „Ratujmy Uśmiech Dziecka” przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. Patronat medialny nad imprezą tradycyjnie już objął tygodnik „Noworudzianin”.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom: Służbie Medycznej „Salus” Kłodzko, Straży Miejskiej, Urzędowi Miasta Nowa Ruda, Miejskiemu Ośrodkowi „Kultury” w Nowej Rudzie, Grupie Monocyklistów „Bikers” z Nowej Rudy, Józefowi Dolskiemu oraz wszystkim wolontariuszom i rodzicom. Dziękujemy Wioletcie Zduniak (Ubezpieczenia), firmom Jubiler Gołuch, Sklep Melisa, Sklep komputerowy Piotr Skóra, Sklep z odzieżą używaną w Rynku, Sklep odzieżowy ul. Podjazdowa, Apteka Centrum Czesława Chmara – Teresa Lipianin, Michałowi Iwanickiemu, prezesowi Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego Radków z/s w Nowej Rudzie, Apteka W Rynku Krystyna Warska, Husky Express Dariusz Parasiński, Jakubowi Madejowi, prezesowi Zarządu Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, Kwiaciarnia „MADO-KWIAT” Magdalena Patyk, Matplast Artur Kołodziej, Optyk Czesław Biały, pracownikom marketu Dino przy ul. Piłsudskiego 15, Noworudzka Szkoła Techniczna, Centrum Medyczne Salus, Straż Miejska Nowa Ruda, Informacja Turystyczna Nowa Ruda, Reklamy Andrzej Kopacz, wolontariusze ze Świetlicy Środowiskowej „Kolorowy świat” wraz z rodzicami.

… w Tłumaczowie,
W sobotę, 7 grudnia w Sali Wiejskiej w Tłumaczowie odbyło się spotkanie z Mikołajem dla dzieci z Tłumaczowa i Gajowa.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Radków.

… w redakcji „Noworudzianina”
W piątek, 6 grudnia, już po raz trzeci w redakcji tygodnika „Noworudzianin” zagościł Mikołaj, który grzecznym dzieciom rozdawał prezenty przygotowane przez rodziców. Był również czas na rozmowę z Mikołajem i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za przybycie.
str. 4

Str. 13 w numerze 408 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 408
13-19 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *