Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla JRG Nowa Ruda

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scanii trafił pod koniec listopada do strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie. Jest duża szansa, że w przyszłym roku strażacy wzbogacą się o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy

Jak nas poinformował mł. kpt. Mariusz Matuła, zastępca dowódcy JRG Nowa Ruda, jednostka otrzymała nowy samochód pod koniec listopada.
– Jest to samochód średni, ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scanii z silnikiem o mocy 360 KM, z automatyzowaną skrzynią biegów. Samochód ten zastąpi dotychczas użytkowany pierwszowyjazdowy samochód mar-ki Renault – wyjaśnia Mariusz Matuła.

Na wyposażeniu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania znajduje się podstawowa armatura wodno-pianowa, ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw PSP R1 do udzielania pomocy medycznej oso-bom poszkodowanym. Pojazd ten posiada zbiornik wodny o pojemności 3000 litrów oraz autopompę o wydajności 2400 l/minutę. Koszt pojazdu 970 tys. zł.
– Ostatnim samochodem gaśniczym jaki otrzymała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Nowej Rudzie był samochód Renault, który otrzymaliśmy w 2006 r. Zgodnie ze standaryzacją i normatywem wyposażenia JRG potrzebny nam jest ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który wedle zapowiedzi ma do nas trafić już w przyszłym roku. Co warto dodać samochód ten ma być nam przekazany z kompletnym wyposażeniem – dodaje mł. kpt. Mariusz Matuła.

Głównymi beneficjentami zakupu samochodu byli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. We współfinansowaniu zakupu uczestniczyli również: Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Wiejska Nowa Ruda, Miasto i Gmina Międzylesie, Miasto Polanica-Zdrój, Gmina Kłodzko i Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Str. 8 w numerze 408 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 408
13-19 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

One thought on “Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla JRG Nowa Ruda

  • 13 grudnia 2019 o 11:20
    Permalink

    Pewnie, do Nowej Rudy i Kłodzka wszystko nowe, a Bystrzyca będzie szrotami jeździć…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.