Zmiana prezesa w Agroregu

W piątek 31 stycznia Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Regionalnego Agroreg S.A. w Nowej Rudzie w trybie regulaminowym dokonała zmiany zarządu. Ze stanowiska prezesa odwołany został Jerzy Dudzik, który pełnił tę funkcję od 26 października 2001 r.

Przypomnijmy, że ARR Agroreg jest spółką akcyjną w której udziałowcami są m.in.: Gmina Miejska Nowa Ruda (46,54% głosów), Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie (36,97% głosów), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (7,13% głosów), Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (4,22% głosów), Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. w Przygórzu (1,20% głosów)

W skład Rady Nadzorczej ARR Agroreg S.A., która podjęła tę decyzję, wchodzą Bartosz Brodziak (w radzie od 29 czerwca 2016 r.), Agnieszka Łuczak (w radzie od 29 czerwca 2016 r.), Sylwia Borodyn (w radzie od 9 sierpnia 2018 r.), Jan Książek (w radzie od 9 sierpnia 2018 r.) oraz Krzysztof Michalak (w radzie od 13 marca 2019 r. – zastąpił Tomasza Kilińskiego, burmistrza Nowej Rudy).

Na stanowisko nowego prezesa powołano 54-letniego Dariusza Jagiełę zamieszkałego w gminie Ząbkowice Śląskie. Dariusz Jagieła jest absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu na kierunku ekonomiki rolnictwa. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych z funduszy europejskich. W przeszłości pełnił funkcję prezesa Izby Rolniczej na terenie byłego województwa wałbrzyskiego. W latach 1994-2007 działał w Społecznej Radzie Doradztwa Rolniczego przy Ministrze Rolnictwa, gdzie szczególnie skupiał się nad problematyką rozwiązań prawnych dla terenów górskich, podgórskich i zdegradowanych. W 1997 roku reprezentował polskich rolników na konferencji w Brukseli, zorganizowanej dla krajów aspirujących do wstąpienia w struktury Unii Europejskiej. Jest żonaty, ma trójkę dzieci.

Str. 5 w numerze 414 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 414
7-13 lutego 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

One thought on “Zmiana prezesa w Agroregu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *