PILNE! Przedszkola, żłobki, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju zamknięte do odwołania

Podczas trwającej jeszcze konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z epidemią Koronawirusa od poniedziałku 16 marca zamknięte zostaną wszystkie placówki edukacyjne w całej Polsce na 2 tygodnie.

Morawiecki: Już od jutra (12 marca) te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego. Jutro i w piątek placówki będą otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci.

Ta decyzja nie wpływa, na razie, na terminarz obecnego roku szkolnego. Jeżeli będzie taka potrzeba będą podejmowane dalsze decyzje w tej sprawie.

Dla rodziców przewidziany jest zasiłek opiekuńczy na ten czas, który należy się zarówno mamie jak i tacie (rodzice decydują które z tego skorzysta).

Nauczycielom za ten okres należy się wynagrodzenie – poinformował Minister Edukacji.

Minister apelował również, szczególnie do maturzystów, żeby nie traktować tych dwóch tygodni wolnych od zajęć w szkole jako dodatkowe ferie tylko przygotowywać się samodzielnie do egzaminów.

To nie są ferie, to nie są wakacje! Nudy nie zabijamy na mieście! Placówki edukacyjne i kulturowe zamknięto po to, by młodzież siedziała w domu i nie roznosiła wirusa. Młodzi głównie chorują niemal bezobjawowo, ale są też najbardziej mobilni, w związku z czym stanowią największe zagrożenie przy zakażaniu innych.

Apel do rodziców: starajcie się nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków.

Jest to sytuacja nadzwyczajna i wymaga zbiorowej odpowiedzialności za siebie i innych, głównie seniorów.

Zamknięte również centra kultury, muzea, kina.

Szczegóły w piątkowym „Noworudzianinie”.

Masz kwarantannę – dostaniesz chorobowe

SPOKOJNIE, NIE PANIKUJ…Co trzeba wiedzieć o koronawirusie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *