Skoda pracuje tylko do jutra

Informowaliśmy, że z powodu pandemii koronawirusa zamknięto większość przejść granicznych z Czechami…

Czechy zamykają granice od poniedziałku

…a jedyne w powiecie kłodzkim, które funkcjonuje od poniedziałku to Kudowa-Słone – Nachod

Do Czech wjedziesz tylko w Kudowie-Zdrój

Ogromne korki jakie tworzą się od tego momentu na tym przejściu granicznym zaczynały się już za Szczytną a pracujący w Czechach Polacy musieli czekać po kilka godzin na odprawę w jedną stronę! Mierzenie temperatury WSZYSTKIM to tylko jedna z kilku procedur wdrożonych przez służby, skutecznie spowalniało przekraczanie granicy.

Coraz więcej polskich pracowników wybierało L4.

W poniedziałek Związki Zawodowe Skody podjęły dialog z kierownictwem producenta samochodów czy nie powinno się zamknąć na jakiś czas zakładu, zwłaszcza, że u jednego z pracowników potwierdzono zarażenie koronawirusem. Po kilkugodzinnej wymianie zdań obie strony odeszły od stołu, aby porozmawiać o losie produkcji i 30000 pracowników kolejnego dnia.

Jeszcze wczoraj wieczorem, nawet podczas konferencji prasowej premiera Andreja Babisa, informowano, że produkcja Skody nie zostanie zamknięta.

W dniu dzisiejszym Grupa Volkswagen, do której należy Skoda, w miejscowości Mladá Boleslav również weszła do gry i postanowiła, że ​​zakończy produkcję na dwa do trzech tygodni.

– Zatrzymujemy produkcję w zakładach Grupy, głównie z powodu niepewności dotyczącej dostawy części do naszych zakładów – powiedział Herbert Diess, dyrektor generalny Volkswagena. – Jednocześnie obserwujemy pogorszenie sprzedaży – dodał.

Robin Povšík, syn szefa departamentów Skoda Auto, bardzo ciekawie skomentował obecną sytuację. Według niego, niesprawiedliwe jest, aby pracownicy w biurach pracowali bezpieczni z domu i otrzymywali pensję podczas gdy w fabryce tysiące osób jest narażonych na zarażenie koronawirusem: ŠKODA powinna zatrzymać linie i puścić LUDZI DO DOMU. A inne firmy powinny dołączyć! Logiczne, że ludzie się boją. Ponadto, istnieje uzasadnione poczucie niesprawiedliwości 😡 Wielu pracowników biurowych pracuje w domu bezpiecznie, udaje im się zapewnić opiekę dzieciom za 100% wynagrodzenia. To nie jest fair. Ludzie są czymś więcej niż biznesem !!!

Choć produkcja Skody planowana jest do piątku, prezes związków Skody, Jaroslav Povsik poinformował, że wszystkie czeskie fabryki Skoda Auto zakończą produkcję jutro, w środę 18 marca o godz. 22.00.

Źródło: auto-mania.cz, krkonossky.denik.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.