Komunikat prasowy noworudzkiej policji

Szanowni Państwo,
ostanie dni to bardzo trudny czas dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy. Mierzymy się z bardzo dużym zagrożeniem. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że jest współodpowiedzialny za skuteczność wszystkich podejmowanych działań prewencyjnych. Od nas samych, jako mieszkańców miasta, gminy Nowej Rudy i Radkowa, również zależy skuteczność tych działań. Dlatego też, jako funkcjonariusze służący naszym mieszkańcom proszę o współpracę i zrozumienie dla sytuacji w jakiej się wszyscy znajdujemy. To dla naszego wspólnego dobra – Komendant KP.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej CONVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, a także naszych funkcjonariuszy zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w Komisariacie Policji w Nowej Rudzie.

Do Państwa kontaktu pozostają numery telefonów bezpośrednio do Komisariatu:
Sekretariat Komendanta 74 872 08 26,
Sekretariat Wydziału Kryminalnego 74 872 08 40
Dyżurny jednostki: 74 87 44 31, 74 872 44 32, 74 872 44 33.
W sytuacjach wymagających interwencji Policji, czyli zgłoszeń ALARMOWYCH pozostaje także numer 112.

Pomocna w kontakcie zarówno z jednostką Policji, jak również z Dzielnicowym będzie aplikacja mobilna MOJA KOMENDA, w której zawarte są wszystkie numery telefonów każdej jednostki Policji w całym kraju.

Szanowni Państwo, złożenie zawiadomienia o przestępstwie czy wykroczeniu lub złożenie podania nie musi odbywać się osobiście. Przepisy dopuszczają również formę pisemną lub poprzez platformę elektroniczną. Zawiadomienie można wysłać również pocztą. Dbając o Państwa bezpieczeństwo zachęcamy innych form kontaktu i ograniczenie wizyt w jednostkach Policji związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Po dokonaniu weryfikacji takiego pisemnego zgłoszenia otrzymają Państwo informację zwrotną, co do dalszego toku postępowania. W niektórych przypadkach, np. sporządzenie dokumentacji procesowej wymagać może wykonania czynności na terenie jednostki, o czym również poinformuje policjant ustalając termin przesłuchania.

Jednocześnie informujemy Państwa, że funkcjonariusze prowadzą nadzór nad osobami objętymi kwarantanną. Policjanci raz na dobę kontrolują, czy osoby te przebywają w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych. Prowadzimy także stałą kontrole przejść granicznych w Tłumaczowie oraz Radkowie. Funkcjonariusze całodobowo pilnują porządku na przejściach granicznych zlokalizowanych na naszym terenie.

Prosimy o przestrzeganie oraz realizowanie zaleceń służb:
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 w sprawie ogłoszenie na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego.

Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.

Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *