Powinniśmy zadbać o siebie, bliskich, osoby starsze oraz sąsiadów

W sytuacji jaką mamy teraz najważniejszy jest spokój. Nie słuchajmy plotek – apeluje w związku z zagrożeniem koronawirusem burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński

Przypomnijmy we wtorek rano otrzymaliśmy informację o śmierci 57-letniego mieszkańca Szczawna-Zdroju, u którego w poniedziałkowy wieczór potwierdzono koronawirurusa.
– Panika i strach są bardzo złym czynnikiem motywującym. W takich sytuacjach jaką mamy teraz najważniejszy jest spokój. Nie słuchajcie plotek. To jest czas kiedy powinniśmy zadbać o siebie, bliskich, osoby starsze oraz sąsiadów – mówi burmistrz Tomasz Kiliński. – W związku z zarażeniem pana wiceprezesa KSS Bartnica osoby, które mogły z nim mieć kontakt w różnych gminach zostały objęte kwarantanną. Począwszy od prezesa spółki przez wiele innych osób w firmie i poza nią. Czy wszystkie? Trudno mi powiedzieć. Myślę, że kwarantanną objęto więcej osób niż powinno być, ponieważ niektórych objęto profilaktycznie – dodaje.

Wiadomo, że na dziś (czwartek 19 marca) na terenie powiatu kłodzkiego nie ma przypadku zarażenia koronawirusem potwierdzonego wynikiem testów laboratoryjnych, 1 osoba jest hospitalizowana z podejrzeniem COVID-19, a 341 osób objętych jest kwarantanną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *