Nowe zaostrzone zasady w walce z koronawirusem

We wtorek 24 marca, po posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego, na wspólnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki oraz Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia poinformowali o wprowadzeniu nowych zaostrzonych zasad dla wszystkich Polaków w ramach walki z koronawirusem.

Wzorem Wielkiej Brytanii i Niemiec obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób (nie dotyczy to członków rodziny). Jeżeli chodzi o uroczystości kościelne: msze św., pogrzeby i śluby, ograniczenia zostały zmniejszone do 5 osób (nie licząc pracowników firmy pogrzebowej w czasie pogrzebu i osób sprawujących mszę).

W transporcie publicznym zajęte powinno być tylko co drugie miejsce siedzące.

Możemy WSZYSCY wychodzić z domu TYLKO i WYŁĄCZNIE do i z pracy, do sklepu, apteki, wolontariatu w walce z koronawirusem i w sprawach niezbędnych do życia. Złamanie tego zakazu może skończyć się grzywną nawet do 5 tysięcy zł.

Osoby w kwarantannie wogóle nie mogą wychodzić z domu pod karą grzywny do 30 tysięcy zł.

Nadal obowiązują dotychczasowe ograniczenia dotyczące działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Obowiązuje zakaz zgromadzeń i zakaz imprez. Wyjątek stanowią wydarzenia w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

POWIAT KŁODZKI – NAJNOWSZY RAPORT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *