Kontakt z dzielnicowym przez aplikację „Moja komenda”

Dzielnicowi bardzo często określani są jako „policjanci pierwszego kontaktu”, co związane jest z charakterem pełnionej służby. Jednym z głównych celów kampanii społecznej „Dzielnicowy bliżej nas” jest właśnie budowanie i utrzymanie dobrego kontaktu ze społeczeństwem. Korzystanie z mobilnej aplikacji „Moja Komenda” ułatwia nie tylko odnalezienie dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania, ale i szybki kontakt telefoniczny, czy też mailowy, w nurtujących nas sprawach

Dzielnicowi to grupa funkcjonariuszy, która większą część służby pełni w terenie. Policjanci ci pozostają w stałym kontakcie z lokalną społecznością, znają mieszkańców i starają się pomagać w rozwiązywaniu zgłaszanych przez nich problemów. Najczęstsze sprawy, którymi się zajmują dotyczą konfliktów rodzinnych oraz sporów sąsiedzkich, a także sytuacji związanych z przemocą w rodzinie. Dzielnicowy udziela porad, może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać nurtujący nas problem.

Aby jeszcze bardziej usprawnić kontakt mieszkańców z dzielnicowym, wprowadzone zostały nowe kanały komunikacji społecznej z tymi funkcjonariuszami, m.in.:
– służbowe telefony komórkowe z nr przypisanym do rejonu służbowego,
– funkcyjne skrzynki poczty elektronicznej,
– swobodny dostęp do sieci Internet,
– aplikację „Moja Komenda”,
– opracowywanie projektu portalu internetowego „Twój Dzielnicowy”,
– Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zmiana nastawienia pracy dzielnicowego, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” to ukierunkowanie zadań na bezpośredni kontakt z obywatelem i odciągnięcie go od czynności biurowych w jednostce organizacyjnej policji.

Jednym z narzędzi z jakich mogą korzystać mieszkańcy chcący skontaktować się ze swoim dzielnicowym jest mobilna aplikacja „Moja komenda”. Narzędzie to umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline.

Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce oraz dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki.

Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

asp. Paulina Koptyra
kierownik Referatu Dzielnicowych KP w Nowej Rudzie

Str. 9 w numerze 424 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 424
17-23 kwietnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa
powyższy numer NIE BĘDZIE DOSTĘPNY w wersji papierowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *