Drugi przypadek koronawirusa w Nowej Rudzie

Podczas e-posiedzenia Komisji Zdrowia i Ekologii Rady Miejskiej w Nowej Rudzie z udziałem Jadwigi Radziejewskiej, dyrektora ZOZ Kłodzko i burmistrza Tomasza Kilińskiego, które odbyło się w środę 22 kwietnia głównym tematem było omówienie bieżącej sytuacji odnośnie walki z koronawirusem. Zaczęło się jednak od informacji o drugim przypadku koronawirusa w Nowej Rudzie i czasowym zamknięciu Oddziału Wewnętrznego w Kłodzku.

Już chwilę po przywitaniu zebranych i pytaniu zadanym Jadwidze Radziejewskiej o sprawy dotyczące sytuacji szpitali zebrani dowiedzieli się, że pani dyrektor zależy na czasie, gdyż okazało się, że w wyniku przesiewowego badania każdego nowoprzyjętego pacjenta stwierdzono koronawirus u mieszkanki Słupca.

– Obecna sytuacja naszego szpitala, to tak jak wszędzie stan podwyższonej gotowości i walki z koronawirusem. Dlatego chcę poprosić o skrócenie do niezbędnego minimum pytań i mojego wystąpienia ponieważ w ostatniej chwili dowiedziałam się o potwierdzonym wymazie dodatnim pacjentki z Nowej Rudy i muszę wyłączyć Oddział Wewnętrzny szpitala w Kłodzku – poinformowała Jadwiga Radziejewska.

Odpowiadając na pytanie burmistrza Tomasza Kilińskiego Jadwiga Radziejewska poinformowała, że pani u której stwierdzono koronawirus to mieszkanka Słupca, bez temperatury, bez żadnych innych objawów. W tej chwili przebywa na Oddziale Wewnętrznym skąd pewnie zostanie przewieziona do jednoimiennego zakaźnego oddziału.
– Teraz musimy zdezynfekować cały Odział Wewnętrzny i poddać kwarantannie wszystkie 35 osób przebywające w tym czasie na tym oddziale, osoba ta oczywiście jako nowoprzyjęta przebywała na wydzielonej sali-mówi dyrektor ZOZ Kłodzko. – Od dzisiaj wstrzymujemy przyjmowanie osób do Oddziału Wewnętrznego, a w piątek bądź sobotę okaże jeżeli się okaże, że wyniki są ujemne, to od poniedziałku 27 kwietnia zaczynamy normalnie pracować – dodała dyrektorka, informując przy okazji że stan słupczanki z koronawirusem jest bardzo dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *