OSP Dzikowiec Kłodzki działa

6 kwietnia strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Dzikowiec Kłodzki po raz pierwszy wyruszyli do akcji – pożaru suchej trawy.
– Mieszkańcy naszej miejscowości w końcu mogą czuć się bezpiecznie – napisali na facebooku załączając zdjęcia z powyższego działania.

– Początkowo planowaliśmy uruchomić działanie naszej jednostki w okolicach lata, jednakże sytuacja, która jest obecnie w naszym kraju, skłoniła nas do szybszego działania – mówi Zarząd OSP Dzikowiec Kłodzki. – Padła propozycja postawienia swojej remizy. Naprzeciw nam wyszli nasi mieszkańcy, propozycji było sporo, jednakże zdecydowaliśmy się na lokalizację najbardziej dogodną dla druhów. Z dobrowolnych składek naszych strażaków uzbieraliśmy kwotę, która wystarczyła na postawienie zwykłego blaszaka, aby można było garażować auto. Chcieliśmy realnie pomagać naszym mieszkańcom oraz okolicznym miejscowościom aby mogli na nas liczyć w każdej chwili. Tutaj bardzo gorąco chcielibyśmy podziękować panu Waldemarowi Stawiarz za udostępnione miejsce, panu Piotrowi Sulowskiemu za trzymanie pieczy w temacie postawienia remizy, pani wójt Adriannie Mierzejewskiej, Agnieszce Tomczuk, sołtysowi wsi Dzikowiec i całej radzie sołeckiej za wsparcie w obecnej sytuacji oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom w ten projekt. Jesteśmy w podziale bojowym dopiero dwa tygodnie a jak widać jesteśmy potrzebni. Już gasimy pożary, rozwozimy maseczki zakupione przez Urząd Gminy dla mieszkańców Dzikowca i Przygórza a w tym wszystkim świetnie sprawdza się samochód STAR, który kiedyś jeździł w OSP Wolibórz. Druhowie są bardzo dobrze wyszkoleni z zakresu wiedzy pożarniczej. Są ambitni i pomocni. W końcu postawiliśmy remizę. Trwają jeszcze prace organizacyjne przy samochodzie. Wszyscy powtarzają, że brakuje normalnej remizy. Mamy też drużynę młodzieżową oraz kobiecą. Marzymy o tym, że uda się odzyskać gminie remizę, tak by móc działać cały czas i dobrze zabezpieczyć sprzęt, chociażby przed wilgocią, czy użyć spinalni do suszenia węży. Sprzętu trochę mamy – to co najpotrzebniejsze czyli mundury do akcji, cała armaturę wodną, sprzęt hydrauliczny czy piłę spalinową – dodają.

– Brawo!! Wspaniała ekipa, w trzy dni remiza stanęła, a wszystko dla bezpieczeństwa zwłaszcza w tak ciężkich chwilach. Jesteście wielcy – cieszy się Agnieszka Tomczuk, sołtys wsi Dzikowiec.

– Nasi wspaniali Druhowie, zawsze można na nich liczyć. Chłopaki i Dziewczyny z sikawkami – jesteście Wspaniali! Dziękuję za poświęcony prywatny czas i wielkie SERCA – skomentowała Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda.
Wielu mieszkańców Dzikowca cieszy fakt, że mogą teraz czuć się bardziej bezpieczni.

Strażacy z OSP Dzikowiec Kłodzki rozwozili również maseczki mieszkańcom Dzikowca i Przygórza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *