Sportowe prezenty

W środę 27 maja na boisku sportowym obok Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu grupka 14 dzieci i młodzieży, dziewczynek i chłopców, otrzymała markowy sprzęt sportowy (bluzy sportowe, koszulki, obuwie do piłki nożnej, ochraniacze, piłki i inne). To efekt zawartego porozumienia i podjętej współpracy pomiędzy Partnerskimi Klubami Biznesu, którego na naszej noworudzkiej ziemi już prawie rok reprezentuje Piast Biznes Klub a Fundacją ESPA.

Fundacja ESPA to organizacja pozarządowa o charakterze non – profit. Głównym celem fundacji jest edukowanie oraz kształtowanie dzieci i młodzieży na ludzi odpowiedzialnych, wyróżniających się wartościami społecznymi i moralnymi. Działania fundacji skupione są na realizowaniu zadań w zakresie niesienia pomocy ludziom młodym (w szczególności: osieroconym, osamotnionym, porzuconym) poprzez aktywizowanie ich do działania i pokonywanie barier utrudniających rozwój. Fundacja ESPA działa od 1993 roku. Wśród szerokiego wachlarza działań fundacji jest również pomoc biednym rodzinom a od niedawna również młodym zawodnikom. Więcej o fundacji na fundacjaespa.org.

– Po rozmowie z prezesem fundacji mam obiecane, że możemy się kontaktować za 2-3 miesiące po raz kolejny, aby więcej dzieci otrzymało taką pomoc – mówił Tomasz Druciak, koordynator Piast Biznes Klubu.

Z powodu pandemii koronawirusa przez około 2 miesiące dzieci nie miały możliwości odbywania treningów. Obiekty sportowe były zamknięte. Teraz wracają do gry i aktywnie trenują nadrabiając stracony czas. Otrzymane prezenty na pewno pomogą im osiągać lepsze wyniki i zmotywują do cięższej pracy. Ponad 200 dzieci z Klubu Piast Nowa Ruda i Akademii Piłkarskiej Champions Nowa Ruda trenuje na co dzień na naszym terenie.

Ponieważ niebawem Dzień Dziecka, wszystkim młodym adeptom piłki nożnej życzymy wytrwałości oraz sukcesów na miarę Roberta Lewandowskiego.

Str. 26 w numerze 430 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 430
29 maja – 4 czerwca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *