Wzrosło zainteresowanie działkami

W całym kraju trwa boom na działki. Polacy zmuszeni siedzieć w domach w czasie pandemii marzyli o wypoczynku na świeżym powietrzu – ogrody działkowe stały się ku temu okazją

Sezon wypoczynkowy za pasem, ale epidemia koronawirusa spowodowała, że prawdopodobnie trzeba zmienić plany urlopowe i przełożyć związane z nimi wyjazdy na przyszłość. W bloku, w mieszkaniu, szczególnie w ładną pogodę, ciężko wysiedzieć. Pobyt na działce jest jedną z nielicznych i bezpiecznych możliwości spędzenia wolnego czasu blisko natury.

Jak mówi Andrzej Płonka, prezes Rodzinnych Ogrodów Działowych „Sudety” w Nowej Rudzie, w ostatnim czasie rzeczywiście można zauważyć wzrost liczby osób zainteresowanych działkami, ale są wymagania.
– O działki dowiadują się przeważnie ludzie młodzi, którzy raczej nie myślą żeby coś tam zasiać, coś posadzić, tylko chcą działki rekreacyjnej, gdzie przyjdą, odpoczną, zrobią sobie grilla – mówi Andrzej Płonka. – Co najśmieszniejsze najlepiej, żeby ta działka była już wykoszona, ogrodzona, altanka murowana ze światłem i wodą – oczywiście żartuję. Jednak ludzie nie zdają sobie sprawy, że działka, która stoi od kilku lat nie nadaje się, by wejść i odpoczywać. Żeby taką działkę doprowadzić do wymaganego przez niektórych standardu, trzeba popracować i trochę zainwestować. Są też tacy, którzy niedawno działki wzięli i z tego co widzę pracują na nich, koszą, przycinają itd. – dodaje.

Olga Frydrych, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Jaśmin”, również zauważyła wzrost zainteresowania działkami, co przypisuje nie tylko okresowi pandemii i związanym z tym zakazem wychodzenia z domu, ale też porze roku.
– Zauważyłam większe zainteresowanie działkami. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć jak to wygląda ilościowo, bo wiosną zawsze jest dużo chętnych – wyjaśnia Olga Frydrych. – Zainteresowani działkami są ludzie w średnim wieku, którzy patrząc na ubiegłe lata wykorzystują działki przeważnie w celach rekreacyjnych, aczkolwiek obecne ceny warzyw i owoców wpłyną na to, że niektórzy z nich zdecydują się posadzić jakieś warzywa – dodaje.

Str. 11 w numerze 430 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 430
29 maja – 4 czerwca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *