Zakończenie roku akademickiego 2019/2020 w NUTW

25 maja zgodnie z planem zakończyliśmy rok akademicki 2019/2020 – onlinowo, jako E-Uniwersytet. Dziwny to był rok. W połowie taki jak zwykle, z wieloma zajęciami grupowymi, wykładami, nowościami, udziałem w różnorodnych projektach. I nagle wszystko jakby stanęło w miejscu. Najbardziej doskwierał nam brak osobistych kontaktów i spotkań całej naszej uniwersyteckiej rodziny.

Karolinko!
Powiedziałaś, że tego kontaktu nie możemy stracić. I nie straciliśmy go. Zaczęliśmy działać jako E-Uniwersytet – może jeden z pierwszych. Dzięki Twoim pomysłom i uporowi korzystaliśmy – i korzystamy z różnych możliwości internetu. Podsuwasz jak na tacy (bo tylko klepnąć w link) możliwość wysłuchania wykładu, instruktażu wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych w domu, zasad zadbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dzięki Twojej współpracy z zaprzyjaźnionymi wykładowcami i instruktorami, my też nie tracimy z nimi kontaktu, a oni nagrywają specjalnie dla nas programy. Prowadzisz też „poradniczek” drobnych spraw – np. jak działa e-recepta albo jak dezynfekować kartę do bankomatu, czy telefon. Z Twojej też inicjatywy nasz UTW odpowiedział na apel Szpitala Kłodzkiego o pomoc w zaopatrzeniu personelu w środki ochrony osobistej. Jesteśmy dumni z tego, że dla szpitala zostało zakupionych aż 1000 sztuk ochronnych fartuchów. Wiadomo, żaden E-Uniwersytet, nie zastąpi spotkań, wspólnego słuchania muzyki, wspólnych wędrówek czy pogaduszek przy każdej okazji. I dobrych, ciepłych słów – chociaż takie zawsze znajdujemy w Twoich mailach. Za cały ten rok, za to wszystko serdecznie Ci dzisiaj dziękujemy. Za godziny przy telefonie albo przy komputerze, za pomysły, za odkrywanie wirtualnego świata, za wsparcie w trudnych chwilach i motywację do niezasiedzenia się w fotelu, za okazywane serce, dobroć i życzliwość.
Za to, że zawsze jesteś z nami.
Z życzeniami zdrowia i zawsze uśmiechu na twarzy Twoi studenci

Dzień dobry drodzy Studenci, Przyjaciele i Sympatycy
Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dzisiaj, 25 maja 2020 r. nadszedł czas na UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020

W miniony czwartek i piątek uczestniczyliście w ostatnim wykładzie oczywiście wirtualnym a dzisiaj czas na podsumowanie naszych działań.
Tradycją dotychczasowych naszych spotkań kończących rok akademicki była prezentacja lub film, które przedstawiały całoroczny dorobek naszych dokonań. Ania przesłała już Wam przygotowaną przez siebie prezentację, która zawiera tylko część podjętych przez NUTW aktywności. Jak pamiętacie 10 marca b.r. niespodziewanie dla nas wszystkich musieliśmy zawiesić nasze zajęcia. Z uwagi na fakt, że nasze obecne zakończenie roku akademickiego ma charakter symboliczny, pełne sprawozdanie z podkreśleniem zasług dużej grupy słuchaczy – prawdziwych liderów poszczególnych działań, z imienia i nazwiska zostanie Wam przedstawione na pierwszym spotkaniu nowego roku akademickiego 2020/2021.

Kochani, mamy koniec roku akademickiego, ale nie koniec zajęć na NUTW!
O jakichkolwiek wakacjach zapomnijcie! Nadal będę Was mobilizować do wielu działań. Razem z Anią będziemy Was namawiać do wspólnych działań, a głównym ich celem będzie to, abyśmy mogli się spotkać w przyszłym roku akademickim w pełnym gronie 182 osób.
Niestety, nikt nie był w stanie przewidzieć tego, że świat tak się zatrzyma. Nikt też nie wie, jakie będą tego konsekwencje oraz kiedy zostanie wynaleziona szczepionka przeciw COVID-19. Ale wiecie co? Ja już dzisiaj znalazłam antidotum na koronawirusa! Tak, tak! Jakie? Już Wam mówię – najlepszą szczepionką jest PRZYJAŹŃ ! Przyjaźń, którą buduje się latami ale to nie znaczy, że można ją odmierzyć liczbą minionych lat, miesięcy, dni i godzin. Przyjaźń, którą ja mam zaszczyt się cieszyć, jest mieszanką wspólnych przeżyć, doświadczeń i nawet sporów. Wspieraniem siebie nawzajem i stawanie murem za sobą w trudnych sytuacjach. Pogłaskaniem i pogrożeniem. Akceptacją, dochowaniem tajemnic, szczerością, wybaczaniem i szanowaniem cudzego zdania.
Jak wiecie nic na tym świecie nie dzieje się bez przyczyny i zawsze czegoś nas uczy. Teraz na przykład okazało się, że istnieje coś, czego wcześniej nie zauważaliśmy. Coś, czego szukaliśmy daleko a mamy to na wyciągnięcie ręki. Takie malutkie CUDA to prezenty, które niemalże na każdym kroku otrzymujemy od życia, a więc UŚMIECH i DOBRE SŁOWO – NAWET OBCEJ OSOBY, UŚMIECH WNUKA, ROZMOWA z DRUGIM CZŁOWIEKIEM, ŚPIEW PTAKÓW, KWITNĄCE KWIATY i wiele innych. Chciejmy to wszystko dostrzegać i bądźmy za to wdzięczni losowi.
Zaczynamy życie od nowa! Z tego co nas spotkało wyciągniemy wnioski. PROSZĘ WAS O JEDNO – NIE DAJCIE SOBIE WMÓWIĆ, ŻE JESTEŚCIE SAMI – BO TO NIE JEST PRAWDĄ! Macie swoich bliskich, przyjaciół a dzięki NUTW poznaliście wielu cudownych ludzi, których prawdopodobnie nie udałoby się Wam spotkać na swojej drodze. Proszę zacznijcie żyć w przekonaniu, że cokolwiek nam przynosi los to ma swój ukryty sens i cel. PROSZĘ – żyjcie nadal kierując się empatią i uczuciami – to na tym mi najbardziej zależy, bo nie wiem czy wiecie, ale uczucia są bardziej zaraźliwe niż obecna pandemia i przenoszą się one z ogromną łatwością i szybkością. Wywołują przy tym ogromne poruszenie w sercach. Ja w swoim 15-letnim kierowaniu Uniwersytetem mam wiele dowodów na to, że tak jest. Mogłabym tu długo wymieniać, ale wspomnę tylko o szyciu maseczek i pieczeniu ciast. To tylko kilka z wielu innych działań wolontariackich. Również ostatnia inicjatywa dotycząca wsparcia finansowego szpitala została przyjęta z wielkim uznaniem ze strony naszej patronackiej uczelni PWSZ w Nysie, Posłów, Dyrektora MOK i MBP, dr Walentyny Wnuk oraz naszych koleżanek i kolegów z innych UTW. Bardzo serdecznie chciałabym tu też podziękować za skuteczną pomoc w realizacji tego pomysłu p. Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda, Dyrektorowi MOK i paniom z księgowości MOK oraz p. Dyrektor szpitala w Kłodzku za szybkie, wspólne działanie. Dziękuję za przekazane gratulacje od p. Starosty, p. Wicestarosty, p. Rzecznik Starostwa oraz wszystkie dowody sympatii dla STUDENTÓW naszego UTW.
Na koniec chcę podziękować. Tobie Aniu za przesyłanie wszystkich moich e-maili do naszych Studentów i uzupełnianie mnie w działaniach Zarządu. Również dziękuję Halince, Jadzi, Anitce, Józefom, Tadeuszom, Zuzi i wielu, wielu innym, którzy do mnie piszą, dzwonią i dzielą się swoimi troskami i radościami życia codziennego a przede wszystkim za to, że obdarzyli mnie swoim zaufaniem i są mnie i Wam drodzy Studenci niezwykle pomocni.
Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim i o wszystkich pamiętam. Ponieważ nie mogę znaleźć słów, które wyraziłyby moją wdzięczność powiem tylko, że: ­JESTEŚCIE TAKIMI PIĘKNYMI KWIATAMI W OGRODZIE MOJEGO ŻYCIA.
Z nadzieją na szybkie zobaczenie się z Wami, życzę Wam dużo zdrowia. Wiem, że bardzo tęsknicie za sobą i całym NUTW.
Kiedy się spotkamy… niestety nie jestem wróżką – chociaż?
Wasza Karolina

Str. 7 w numerze 430 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 430
29 maja – 4 czerwca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *