Noworudzcy lekkoatleci na Pikniku rzutowym w Szprotawie

Bardzo trudna rywalizacja rozpoczęła sezon lekkoatletyczny noworudzkiej młodzieży.
W pierwszych zawodach uczestniczyliśmy w pikniku rzutowym w Szprotawie, na który przyjechała cała czołówka polskich zawodników, w tym mistrz Europy w pchnięciu kulą


W rywalizacji juniorów starszych Kamil Kuczaj przystąpił do konkursu jako 4 zawodnik Halowych Mistrzostw Polski z tego roku. Rozpoczął bardzo dobrze, znacznie poprawiając rekord życiowy i zdobywając pierwszą klasę sportową w tej olimpijskiej konkurencji. W konkursie Kamil zajął 5 miejsce, wygrał jednak z mistrzem Polski w swoim roczniku, co daje mu najlepszy wynik w tabelach oraz dobrą perspektywę na przyszłoroczny sezon. Należy pamiętać, że Kamil wraca po ciężkiej kontuzji prawej dłoni i jeszcze rok temu jakiekolwiek starty wydawały się nierealne. Udział zawodnika z Nowej Rudy w konkursie na tak wysokim poziomie jest dla naszej grupy ogromnym osiągnięciem.
W kategorii młodzik swoją przygodę z pchnięciem kulą rozpoczął Kacper Kuczaj, który ma na swoim koncie występ w ogólnopolskim finale lekkoatletycznym w Toruniu oraz tytuł mistrza Dolnego Śląska z tegorocznej hali. Inaczej jednak startuje się w rywalizacji rozpoczynającej walkę o udział w Małym Memoriale Kusocińskiego, który stanowi Mistrzostwa Polski w kategorii U-16. Kacper w Szprotawie zajął 2 miejsce, ustępując koledze ze Szczytna. Kacper jest jednak młodszy o rok i jego wynik jest obecnie również najlepszy rocznikowo.
Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja kobiet w kategorii juniorki starszej, w której brała udział Aurelia Babik. Noworudzianka, która ma na swoim koncie finały zeszłorocznych Mistrzostw Polski w Poznaniu, stanęła do rywalizacji o wynik kwalifikujący ją do udziału w tegorocznych mistrzostwach, które odbędą się na początku września w Radomiu. Poprzeczka tym razem okazała się jednak za wysoko, jednakże prze Aurelią następne starty i z pewnością osiągnie zamierzone cele.

Str. 22 w numerze 435 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 435
3-9 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *