Sukcesy siatkarek Wieży Radków

Dziewczyny lubią brąz
13 czerwca w Białym Kościele w Finale Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej w kategorii młodziczek wystąpiły trzy pary. Po zaciętej rywalizacji, z gry o miano najlepszej drużyny plażowej na Dolnym Śląsku, odpadły dwie pary: Wiktoria Bednarczyk / Malwina Słabicka oraz Klaudia Huć / Ines Szydełko. Na placu boju pozostała jedna para UKS Wieża Radków: Julia Szydełko / Amelia Sikora, która wywalczyła w pięknym stylu BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA w Siatkówce Plażowej w kategorii młodziczek. Warto nadmienić, że dla tej pary to dopiero początek pięknej przygody z siatkówką plażową.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetek w siatkówce plażowej
20 czerwca młodziczki UKS Wieża Radków brały udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kadetek w siatkówce plażowej, które odbyły się na boiskach w Jelczu-Laskowice. Kolejny bardzo dobry występ zaliczyła para młodziczek: Julia Szydelko / Amelia Sikora, która zajęła miejsca 7-8, a mecz o wyjście do czwórki przegrała 1:2, po bardzo zaciętej walce w decydującym secie 9:11. Warto zaznaczyć, że dziewczęta są trzy lata młodsze (2006) od rocznika docelowego w kategorii kadetek (2003).
Natomiast druga para UKS Wieża Radków: Wiktoria Bednarczyk / Malwina Słabicka zajęła miejsca 13-16, która po bardzo ambitnej walce zakończyła swój udział w turnieju.

Medalowa passa trwa
W turnieju rozegranym 21 czerwca UKS Wieża Radków wygrał wszystkie spotkania i został MISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA W CZWÓRKACH!
Trzeba pogratulować całej drużynie za ambitna walkę po tak długiej przerwie. Wieżę Radków reprezentowały: Oliwia Stomal, Laura Michajluk, Natalia Czerwińska, Martyna Horodecka, Emilia Gaik, Samantha Korzec.

Kolejny tytuł mistrza
28 czerwca na parkietach do gry stanęły dziewczęta w kategorii trójek. Po rozegraniu fazy grupowej i awansowały do najlepszej szóstki turnieju. Po pokonaniu wszystkich zespołów – Nadia Łuszyńska, Sara Gorczyca, Wiktoria Dankowska i Liwia Ćwikła wywalczyły sobie tytuł MISTRZYŃ DOLNEGO ŚLĄSKA KINDER+ SPORT w kategorii Trójek.
Brawo za walkę i życzymy powodzenia na mistrzostwach Polski.

W pierwszy dzień wakacji
W pierwszy dzień wakacji Amelia Palubiak, Julia Sikora, Milena Bednarczyk – jako Radków 1 i Emilia Ołdak, Karolina Łuczyszyn i Nikola Warchał – jako Radków 2, nie odpoczywały i zbierały cenne doświadczenie w turnieju Kinder Sport siatkarskich dwójek.
Warto wspomnieć, że Wieża Radków, jako jedyny klub wprowadził dwie drużyny do najlepszej szóstki turnieju. Pierwszy zespół zajął 4 miejsce, natomiast Radków 2 – 6 miejsce! Brawo dla dziewcząt za walkę!

Str. 23 w numerze 435 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.