Więcej ratowników w OSP Nowa Ruda

Ośmiu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Nowa Ruda recertyfikowało kwalifikacje z zakresu KPP, a trzy druhny przeszły profesjonalne szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym. Szkolenie oraz egzamin odbył się w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku

Ośmiu strażaków z OSP Nowa Ruda odnawiało swoje kwalifikacje z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a trzy druhny brały udział w profesjonalnym kursie KPP. Dla całej jedenastki zakończyło się to, w niedzielę 28 czerwca, pozytywnie zdanymi egzaminami. Podczas kursu strażacy zapoznali się z najnowszymi wytycznymi udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, mieli również okazję ćwiczyć umiejętności praktyczne na specjalistycznym sprzęcie. Wiedza ta jest niezbędna w przeprowadzanych akcjach ratowniczych przy udziale strażaków-ochotników. W szczególności dlatego, że to właśnie jednostki OSP, w zdecydowanej większości przypadków, przybywają pierwsze na miejsce zdarzenia.
– Ośmiu druhów z naszej OSP robiło recertyfikacje, to znaczy odnawiało swoje kwalifikacje, natomiast trzy druhny robiły pełny kurs, który zakończył się pozytywnie zdanym egzaminem. Obecnie w naszej jednostce mamy 12 wykwalifikowanych ratowników medycznych – informuje Dariusz Chojecki, prezes OSP Nowa Ruda. – Egzamin składał się z dwóch części. Był test składający się z 30 pytań, gdzie prawidłowa odpowiedź na 27 pytań kwalifikowała nas do części praktycznej, podczas której mieliśmy wykonać zadania sprawdzające praktyczne postępowanie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy – dodaje.

Str. 7 w numerze 436 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 436
10-16 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *