Kolejna plantacja zlikwidowana

Noworudzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli profesjonalną uprawę konopi indyjskich z kilkunastoma krzewami. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość środków odurzających

– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudy na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali w czwartek 9 lipca mężczyznę podejrzanego o prowadzenie uprawy konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających – informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Z ustaleń policjantów wynikało, że 36-letni mężczyzna, w rejonie miejsca zamieszkania prowadzi profesjonalną uprawę marihuany. W trakcie sprawdzania pomieszczeń gospodarczych w budynku jednorodzinnym na terenie powiatu kłodzkiego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli rośliny konopi indyjskich wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy. Ponadto, w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili susz marihuany. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że są to środki odurzające. Z zabezpieczonej ilości narkotyków można byłoby uzyskać blisko tysiąc porcji handlowych – dodaje funkcjonariusz policji.
Mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 36-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za uprawę oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Str. 9 w numerze 437 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 437
17-23 lipca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *