Podrzucają śmieci

Sprzęt AGD, meble, dywany, opony – to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć przy kontenerach na śmieci lub przy tzw. boksach w Nowej Rudzie. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne

Nie można postawić kanapy obok śmietnika w niewyznaczonym terminie i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy. Odpady można zawieźć i bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Niepodległości 45C w Nowej Rudzie – wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości.
Niestety coraz częściej zdarza się także celowe podrzucanie w pobliżu kontenerów odpadów wielkogabarytowych i to w „hurtowych” ilościach. Przypominamy, że jest to karalne. Podrzucający śmieci często myślą, że pozostaną anonimowi. Zdarza się też podrzucanie śmieci do kontenera na odpady mieszane. Z reguły kontenery nie są zabezpieczone i zdarza się, że podjeżdża samochód, z którego wynoszone i wyrzucane są śmieci. Jeden z takich przypadków miał miejsce w ubiegły wtorek tuż przed godziną 7.00 na zapleczu ul. Piastów.
Strażnicy miejscy przypominają, że podrzucanie odpadów może słono kosztować. Mandat może wynosić nawet do 500 zł plus koszt wywozu kontenera.

Str. 11 w numerze 439 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 439
31 lipca – 6 sierpnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *