Parkuj z głową

Mając na uwadze bezpieczeństwo, a równocześnie chcąc uchronić turystów niewłaściwie parkujących swoje pojazdy przed postępowaniem mandatowym, funkcjonariusze Posterunku Policji w Radkowie apelują o parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych

Niektórzy turyści, odwiedzający teren Parku Narodowego Gór Stołowych, parkują pojazdy w miejscach do tego niewyznaczonych – przy drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Pasterka oraz na terenie Karłowa przy drodze wojewódzkiej. Miejsca te znajdują się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych i objęte są znakami zakazu parkowania B-36.
Dla mieszkańców Pasterki odcinek drogi powiatowej, jest drogą dojazdową. W przypadku wystąpienia zagrożenia i konieczności dojazdu służb ratunkowych, choćby jeden niewłaściwie zaparkowany pojazd, może utrudnić dojazd służb i narazić inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Osoby niewłaściwie parkujące, oprócz konsekwencji wynikających z dyspozycji art. 92 Kodeksu Wykroczeń (mandat karny), powinny liczyć się również z konsekwencją odholowania pojazdu pozostawionego w miejscu do tego niewyznaczonym – koszt odholowania oraz pozostawienie pojazdu na parkingu strzeżonym).
Policjanci apelują do turystów odwiedzających Park Narodowy Gór Stołowych oraz inne miejsca powiatu kłodzkiego, aby odpoczywając, pamiętali również o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg. Zwracamy uwagę, aby korzystając z atrakcji naszego powiatu nie narażali innych na utrudnienia.
Wobec nieprawidłowo parkujących kierowców będą wdrażane postępowania mandatowe.

Str. 9 w numerze 439 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 439
31 lipca – 6 sierpnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *