Biegowy weekend w Górach Sowich

2 Sowiogórska Dycha i 7 Półmaraton Sowiogórski – pierwotnie oba biegi miały się odbyć na początku maja, ale epidemia przesunęła je na wrzesień, dając jednak biegaczom i organizatorom nadzieję na to, że organizacja imprez sportowych będzie już możliwa

Wszystko się udało i w sobotę mogła wreszcie wystartować 2 Sowiogórska Dycha, a w niedzielę ruszył 7 Półmaraton Sowiogórski. W obu biegach organizatorzy wprowadzili limit zgłoszeń – po 250 osób na imprezę. Szlak przetarł sierpniowy 11 Enervit Bieg na Wielką Sowę – jeden z pierwszych topowych górskich biegów w Polsce, których organizacja stała pod znakiem zapytania, a który ostatecznie się odbył i zakończył wielkim sukcesem, pokazując jednocześnie, że nawet w tak trudnych dla masowego sportu czasach można sprawnie zrobić imprezę bezpieczną dla uczestników i stojącą na wysokim poziomie sportowym. Tegoroczny bieg miał dodatkowo rangę Mistrzostw Polski PZLA w biegu alpejskim, które w tym roku zdecydowano się rozegrać właśnie w Ludwikowicach Kłodzkich.
Sowiogórską Dychę wygrał Sylwester Lepiarz, który znakomicie czuje się w Górach Sowich. Rok temu był pierwszy na Wielkiej Sowie, a w tym roku wywalczył tu tytuł Wicemistrza Polski. Uprzedźmy trochę fakty – w niedzielę również był pierwszy, zgarniając dwie wygrane w dwa dni.
I w sobotę, i w niedzielę tuż za Lepiarzem na mecie pojawiał się Piotr Jaśtal. W sobotę trzeci był Mariusz Dyczek, a w niedzielę Tomasz Pasik.
W rywalizacji kobiet w sobotnim biegu na 10 km najlepsza okazała się Agnieszka Kaczor, druga była Emilia Romanowicz, a trzecia Danuta Piskorowska.
Półmaraton, po pasjonującej walce przez całe 22 km, wygrała Katarzyna Golba, wyprzedzając na mecie o trzy sekundy Annę Ficner. Trzecia była Agata Domoradzka.
Start i meta obu biegów usytuowane były w Ludwikowicach Kłodzkich. Sobotni anglosaski bieg na 10 km był wymagający technicznie, selektywny i dość szybki – w sam raz przed niedzielnym półmaratonem, który wyprowadził zawodników w najwyższe partie Gór Sowich, przez Kozie Siodło, Lisie Skały – aż na Wielką Sowę i z powrotem do mety. Coraz więcej osób wybiera oba te starty i oba biegi, rywalizując dzień po dniu. Taka idea przyświecała też organizatorom przy planowaniu biegowego kalendarza w Gminie Nowa Ruda.
Organizatorami obu biegów jest Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z siedzibą w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda.
To jeszcze nie koniec, bo kolejna okazja do biegania w Górach Sowich już niedługo – tradycyjny Górski Bieg Niepodległości w Świerkach czeka 11 listopada.
Natomiast 2 Półmaraton Górski „Orzeł” odbędzie się 21 listopada w Sokolcu. Będzie to oficjalne zakończenie sezonu i tegorocznych zmagań w ramach Ligi Biegów Górskich Attiq, która, mimo trudności i epidemicznych przeszkód trwa i nie zwalnia tempa.

Wyniki 2 Sowiogórskiej Dychy: https://wyniki.datasport.pl/results3242/
Wyniki 7 Półmaratonu Sowiogórskiego: https://wyniki.datasport.pl/results3240/
Zapisy i zgłoszenia do 9 Górskiego Biegu Niepodległości: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5451
Zapisy i zgłoszenia do 2 Półmaratonu Górskiego „Orzeł”: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5438

Str. 21 w numerze 445 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 445
11-17 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *