Finał Pucharu Polski w kolarstwie górskim

W niedzielę 13 września w wałbrzyskim Parku Sobieskiego przeprowadzony został Finał Pucharu Polski w kolarstwie górskim MTB XCO Górale Na Start 2020 Wałbrzych UCI C1. Na tegoroczną ostatnią rundę Pucharu Polski MTB XCO, która również była punktowana dla starszych kategorii wiekowych punktami do rankingu Międzynarodowej Federacji Kolarskiej UCI, zjechali zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki i rund Mistrzostw Świata, m.in.: Maja Włoszczowska, Isla Short, Jitka Cabelicka, Evie Richards, Filip Helta, Ondrej Cink, Henerique Avancini, Maxime Marotte – można by dłużej wymieniać. Ciekawostką niech będzie, że wałbrzyska trasa trochę w innej konfiguracji w roku 2004 była jedną z eliminacji Mistrzostw Europy

W ostatnim, a zarazem finałowym wyścigu z cyklu Pucharu Polski MTB XCO, nie zabrało noworudzianki Alicji Matuły, która w tym sezonie jest w doskonałej formie i absolutnie niedościgniona przez koleżanki z kategorii Młodziczka. Na szczególną uwagę zasługuję fakt, że Alicja wygrała w tym sezonie wszystkie wyścigi w Pucharze Polski MTB XCO, co do tej pory udało się tylko bardzo nielicznej grupie licencjonowanych kolarzy górskich.
Alicja podczas niedzielnego wyścigu do pokonania miała trzy rundy wyścigowe w międzynarodowej obsadzie – w rywalizacji tej wystartowała również reprezentantka Republiki Czeskiej. Trasa bardzo ciężka kondycyjnie, z technicznymi podjazdami i zjazdami, rock gardenem, kładkami, dropami i korzeniami. Nasza zawodniczka już od pierwszego podjazdu nadała ostre tempo jazdy i zaczęła odjeżdżać swoim rywalkom. Na mecie przewaga nad drugą zawodniczką była ogromna i wyniosła ponad dwie i pół minuty.
Tego dnia Alicja stanęła aż cztery razy na najwyższym stopniu podium:
– 1 miejsce w wyścigu w Pucharze Polski MTB XCO Górale Na Start w Wałbrzychu,
– 1 miejsce w wyścigu w Pucharze Polski MTB XCO Górale Na Start w Wałbrzychu w Klasyfikacji Drużyn Młodzieżowych – Warszawski Klub Kolarski,
– 1 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski MTB XCO,
– 1 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski MTB XCO w Klasyfikacji Drużyn Młodzieżowych – Warszawski Klub Kolarski.

Str. 22 w numerze 446 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 446
18-24 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *