Noworudzki UTW już w nowym roku akademickim

Co prawda, nie wiadomo co przyniosą najbliższe miesiące w zakresie pandemii, to jednak 14 września nasz uniwersytet zainaugurował kolejny rok akademicki

Inauguracja odbyła się w hali sportowej Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu, gdzie łatwiej było zachować wymagane obostrzenia sanitarne przy dużej liczbie uczestników. Ten szczególny dzień świętowali razem z nami licznie przybyli znamienici goście. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in.: Jarosław Duda, poseł do Parlamentu Europejskiego, Stanisław Jurcewicz, radny Sejmiku Dolnośląskiego, były senator RP, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta, na czele delegacji Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Tomasz Kiliński, burmistrz miasta Nowa Ruda oraz Jadwiga Ziemska, radna Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, władze patronackiej dla NUTW uczelni – PWSZ w Nysie w osobach: Tomasza Drewniaka, prorektora PWSZ oraz Piotra Bernata, pełnomocnika rektora ds. Współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku – oraz wielu jeszcze, których nie sposób wymienić, a z obecności których bardzo się cieszyliśmy.
Inauguracyjna uroczystość rozpoczęła się koncertem Orkiestry Górniczej pod dyrekcją Marka Bieli i nieodzownym Gaudeamusem w wykonaniu chóru CANTARE (NUTW) pod batutą Renaty Kozik. Po powitaniu Gości i króciutkim słowie wstępnym Karoliny Popiel, Honorowego Rektora NUTW, nastąpił najważniejszy punkt programu – a mianowicie przyjęcie do grona słuchaczy naszego uniwersytetu dwóch Honorowych Członków: Piotra Bernata z PWSZ w Nysie oraz burmistrza Tomasza Kilińskiego – osób nadzwyczajnie zasłużonych dla działalności i rozwoju Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na ręce Karoliny Popiel zaproszeni goście złożyli piękne życzenia, a także drobne upominki i propozycje współpracy dla całego Uniwersytetu na nowy rok akademicki. Po takich podniosłych (acz z humorem) chwilach odprężyliśmy się przy ludowych tańcach prezentowanych przez dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” (choreografia Ewy Miś-Krzemińskiej) i na krotką chwilę poprzez prezentację wróciliśmy do tego, co wspólnie robiliśmy w czasie wakacji. Tradycyjny wykład inauguracyjny pt.: „Zaloty, małżeństwo, rodzina w różnych kulturach świata” wygłosiła Bożena Józefów-Czerwińska. Doskonale dobrany temat i sposób przekazania go bardzo podobał się i gościom i studentom. W części artystycznej wysłuchaliśmy koncertu znanych piosenek filmowych i operetkowych w wykonaniu Danuty Gołdon-Legler, aktorki i wokalistki, laureatki wielu nagród w dziedzinie kultury. Inauguracyjne spotkanie zakończył okolicznościowy poczęstunek, przy którym trochę nadrobiliśmy długi okres niewidzenia się – także ze znajomymi z zaprzyjaźnionych uniwersytetów.
Anna Szczepan, Noworudzki UTW

Str. 14-15 w numerze 446 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 446
18-24 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *