Starostwo apeluje o ostrożność – COVID-19

O stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej apeluje Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Starostwo wskazuje duży wzrost zachorowań na COVID-19 w Czechach

W środę 16 września zarejestrowano u naszych południowych sąsiadów w ciągu doby 2139 nowych przypadków. To rekord od czasu rozpoczęcia pandemii. Apel skierowany jest głównie do Polaków pracujących u naszego południowego sąsiada, a tych w samej Nowej Rudzie i okolicznych miejscowościach nie brakuje.
„Prosimy wszystkich, którzy udają się do Republiki Czeskiej o zachowanie szczególnej ostrożności.
W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na „COVID-19 w Republice Czeskiej, wykonywaniem pracy przez wielu Polaków na terenie tego kraju, prosi się o przestrzeganie obowiązujących na terenie RP zasad GIS (Głównego Inspektora Sanitarnego) w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19. W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny” – czytamy w apelu starostwa.
Od początku pandemii w Republice Czeskiej zachorowało ponad 41 tysięcy osób, aktywnych przypadków jest w tej chwili blisko 18 tysięcy. U większości chorych zakażenie przebiega łagodnie. W stanie ciężkim w szpitalach przebywa około osiemdziesięciu pacjentów. Od początku września zaczęła rosnąć nie tylko liczba chorych, ale także zmarłych. Od początku września z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, tylko w tym tygodniu – 17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *