Bądź eko – wymień żarówkę! – AKCJA ODWOŁANA

Akcja pt. „Bądź eko – wymień żarówkę!” która miała się odbyć przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie 29 października w ramach projektu „Zielone Samorządy” została odwołana przez organizatora – Miasto Duszniki-Zdrój z powodów panującej epidemii i przeniesiona na przyszły rok.

Gmina miejska Duszniki-Zdrój realizuje projekt pn. „Zielone Samorządy”, który dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem projektu jest edukacja mieszkańców ziemi kłodzkiej w zakresie proekologicznych zachowań, a także rozwój i edukacja członków Klastrów Energii

Jednym z elementów projektu jest organizacja w każdej z 14 gmin powiatu kłodzkiego mini-eventów poświęconych tematyce ochrony środowiska. Organizatorzy kładą główny nacisk na edukację i zachęcenie do proekologicznych zachowań. Próbą pokazania najprostszych rozwiązań w gospodarstwie domowym będzie wymiana oświetlenia. Dlatego też w czasie eventów rozdanych zostanie ponad 4 tysiące energooszczędnych żarówek LED, razem z pakietem materiałów edukacyjnych, w których zawarte będą przydatne, proekologiczne informacje i porady.
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – w czasie eventów organizowane będą konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami, np. robot napędzany energią słoneczną, czy edukacyjny mini-kosz na śmieci. Najmłodszym zostaną rozdane również kolorowanki w tematyce ekologicznej, kredki i inne drobne gadżety.
W czasie wydarzenia będzie również prowadzona prezentacja w pełni elektrycznego samochodu elektrycznego, jako pro-ekologicznego środka transportu.
Przynieś starą żarówkę – nową, energooszczędną żarówkę LED dostaniesz za darmo!
Harmonogram eventów (start godz. 10:00):
26.10 (poniedziałek) – Stronie Śląskie – przy urzędzie miejskim
27.10 (wtorek) – Międzylesie – przy urzędzie Miejskim
28.10 (środa) – Bystrzyca Kłodzka
29.10 (czwartek) – Nowa Ruda – przy Miejskim Ośrodku Kultury
4.11 (środa) – Bożków (gmina Nowa Ruda) – przy Zespole Szkół nr 3

5.11 (czwartek) Gmina Kłodzko
6.11 (piątek) Kłodzko – rynek

Str. 11 w numerze 451 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 451
23-29 października 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *