Znamy termin rozpoczęcia remontu mostu!

Przed tygodniem w tygodniku „Noworudzianin” dość obszernie opisaliśmy sytuację związaną z ewentualnym remontem mostu na ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie. Niestety, ze względu na brak odpowiedzi nie mogliśmy poinformować naszych czytelników, jak wygląda sytuacja z dotacją celową dla powiatu kłodzkiego na remont mostu, którą przekazać ma województwo dolnośląskie

Dziś już wiemy więcej. Jeszcze w grudniu 2020 r. planowane jest rozpoczęcie procedury przetargowej, a w marcu rozpoczęcie remontu.
– Województwo dolnośląskie podpisało porozumienie z powiatem kłodzkim w sprawie udzielenia powiatowi pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu województwa dolnośląskiego na zadanie pn.: „Zabezpieczenie drogowego obiektu mostowego, typu Gerber, zlokalizowanego przy ul. Marszałka Piłsudskiego w miejscowości Nowa Ruda” – informują pracownicy Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. – Zgodnie z powyższym województwo przyznaje powiatowi pomoc finansową w formie dotacji w łącznej kwocie 1 036 156,00 zł. W grudniu 2020 roku planowane jest rozpoczęcie procedury przetargowej wyłaniającej wykonawcę robót, z terminem rozpoczęcia robót budowlanych w marcu 2021 roku. Planowany termin wykonania robót budowlanych, to koniec 2021 roku – dodają.

Str. 3 w numerze 457 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 457
4-10 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *