Cały czas kontrolują

Policjanci ponownie apelują o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń związanych z zachowaniem się osób w miejscach publicznych i przypominają o zakrywaniu ust i nosa, a także o zachowaniu dystansu społecznego

Policjanci przy współpracy z innymi służbami wciąż sprawdzają miejsca różnego rodzaju pod kątem przestrzegania wprowadzonych obostrzeń w Polsce. Podstawową zasadą jest w tej chwili zasłanianie ust i nosa oraz trzymanie dystansu społecznego. Funkcjonariusze zwracają uwagę osobom, które się do tego nie stosują.
Pamiętajmy, by często myć i dezynfekować ręce, zwłaszcza jak przemieszczamy się poza nasze miejsce zamieszkania. Stosujmy się do tego głównie w placówkach handlowych, gdzie gromadzą się większe skupiska ludzi, a co za tym idzie istnieje większe ryzyko zakażenia wirusem. Dobrym nawykiem jest też używanie rękawic foliowych bądź woreczków przy pakowaniu produktów spożywczych typu pieczywo czy wyroby cukiernicze.
Funkcjonariusze cały czas sprawdzają też osoby przebywające na kwarantannach. Ważnym jest, by nie opuszczały swojego miejsca zamieszkania i nie utrudniały kontaktu telefonicznego. Przypominamy o aplikacji na telefon komórkowy KWARANTANNA DOMOWA, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom.
Przypominamy, że od poniedziałku 30 listopada za niezasłanianie ust i nosa mandat wynosi 1000 złotych.
Kontrole służb na terenie powiatu kłodzkiego planowane są na cały grudzień. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy służą ochronie naszego życia i zdrowia.

Numer 457 tygodnika „Noworudzianin” dostępny tutaj.Numer 457
4-10 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *