Od dzisiaj bez prawa jazdy

Od dzisiaj kierowcy posiadający polskie prawo jazdy nie mają obowiązku posiadania go przy sobie podczas jazdy. Policjant podczas kontroli drogowej sprawdzi, czy kierowca posiada uprawnienia za pośrednictwem informatycznego systemu. Obowiązek posiadania prawa jazdy nadal dotyczyć będzie obcokrajowców

Od dzisiaj tj. 5 grudnia br., wchodzą w życie zmiany w ustawie „Prawo o ruchu drogowym”, które znoszą obowiązek posiadania prawa jazdy podczas jazdy samochodem. Policjant podczas kontroli sprawdzi czy kierowca posiada uprawnienia za pośrednictwem informatycznego systemu centralnej ewidencji kierowców. Należy jednak pamiętać, aby podczas legitymowania podawać funkcjonariuszowi prawdziwe dane. Osoby, które będą próbowały wprowadzić w błąd policjantów, co do swojej tożsamości, będą doprowadzone do najbliższej jednostki policji, celem ustalenia danych osobowych. Policjanci zachęcają wszystkich kierowców do sprawdzenia swoich danych.
W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców znajdują się informacje o wszystkich kierowcach – w Polsce jest ich 21 784 620.

Numer 457 tygodnika „Noworudzianin” dostępny tutaj.Numer 457
4-10 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *