Nie zapomnieli o górnikach

W piątek 4 grudnia pomimo pandemii na cmentarzu parafialnym w bardzo okrojonym składzie obchodzono Dzień Górnika. Przy pomniku poległych górników złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalono znicze

W piątek 4 grudnia pomimo pandemii na cmentarzu parafialnym w bardzo okrojonym składzie obchodzono Dzień Górnika. Przy pomniku poległych górników złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Wójt Adrianna Mierzejewska wspólnie z Pawłem Szafranem i Joanną Walaszczyk złożyli również kwiaty pod pomnikiem górnika w Słupcu.
Wymowny był wpis Adrianny Mierzejewskiej umieszczony na portalu społecznościowym:
„Wszystkim osobom, których los związany był z górnictwem, życzę przede wszystkim zdrowia. Dziś nie ma nic cenniejszego. W tym roku wyjątkowo nie spotykamy się pod pomnikiem górnika w Nowej Rudzie-Słupcu. Obchody barbórkowego święta mają skromny, kameralny charakter. W imieniu mieszkańców Gminy Nowa Ruda kwiaty składam wraz z Pawłem Szafranem i Joanną Walaszczyk. Byliśmy zarówno w Słupcu, jak i Jugowie, dając wyraz naszej pamięci o wielowiekowej historii regionu i poległych górnikach”.

Obchody Dnia Górnika
Tradycyjnie 4 grudnia, pod Pomnikiem Trudu Górniczego w Słupcu, zainaugurowano uroczystości barbórkowe. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, tegoroczne święto zawężono do złożenia hołdu w miejscach poświęconych poległym górnikom. Symboliczne wiązanki złożyli samorządowcy, przedstawiciele środowisk górniczych oraz służby mundurowe.
TimeOut

Str. 2 w numerze 458 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 458
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *