Radków bardzo wysoko w Rankingu Samorządów

Radków w Rankingu Samorządów 2020 okazał się lepszy od 840 gmin miejskich i miejsko wiejskich, zajmując bardzo wysokie 34 miejsce. Zestawienie przygotowała redakcja „Rzeczpospolitej”. W tej samej kategorii Gmina Miejska Nowa Ruda znalazła się na 548 miejscu. W kategorii gmin wiejskich, Gmina Wiejska Nowa Ruda zajęła 871 miejsce, wyprzedzając 666 gmin

Radków w Rankingu Samorządów 2020 okazał się lepszy od 840 gmin miejskich i miejsko wiejskich, zajmując bardzo wysokie 34 miejsce. Zestawienie przygotowała redakcja „Rzeczpospolitej”. W tej samej kategorii Gmina Miejska Nowa Ruda znalazła się na 548 miejscu. W kategorii gmin wiejskich, Gmina Wiejska Nowa Ruda zajęła 871 miejsce, wyprzedzając 666 gmin.
Ranking „Rzeczpospolitej” weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej i w zakresie jakości zarządzania. Tym bardziej mieszkańców Radkowa powinien cieszyć, fakt, że ich gmina uplasowała się w tym zestawieniu na tak wysokim – 34 miejscu – w kategorii gmin miejsko-wiejskich o najwyższą punktację walczyły aż 874 gminy.
Ranking Samorządów od 16 lat uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Jego zasady ustala niezależna kapituła, której przewodniczy prof. Jerzy Buzek, były premier RP. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

Str. 2 w numerze 458 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 458
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *