Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone

Polska zawiesza loty z Wielkiej Brytanii. Na Wyspach wykryto nową odmianę koronawirusa. Osoby, które ostatnio podróżowały do tego kraju powinny zgłosić się do sanepidu

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski będą zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek 21 na 22 grudnia.
– Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – poinformował na Twitterze rzecznik rządu, Piotr Müller
W związku z trudną sytuacją w Wielkiej Brytanii, każda osoba, która w ostatnim czasie podróżowała z Wysp, powinna zgłosić się do sanepidu. Minister zdrowia wydał dyspozycje, aby od wtorku 22 grudnia wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie.

Europa wprowadza restrykcje
W obawie przed nową, odmianą koronawirusa w niedzielę 20 grudnia wiele państw europejskich wprowadziło zróżnicowane obostrzenia graniczne wobec Wielkiej Brytanii.
I tak na przykład: Belgia wstrzymała połączenia lotnicze oraz ruch kolejowy Eurostar z Wielką Brytanią, w Portugalii osoby powracające z wysp muszą mieć obywatelstwo lub zgodę na pobyt oraz okazać negatywne wyniki testu na Covid-19. Zakazy przylotów wprowadziły też Włochy, Austria, Francja, Niemcy i Irlandia.
O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Według informacji, które przekazał, nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko COVID-19. Naukowcy nadal badają nowy szczep koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *