Dar serca od słuchaczy NUTW

Słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakupili i przekazali sprzęt AGD rodzinie Katarzyny Sordyl, która w pożarze straciła dorobek życia

Przypomnijmy, w poniedziałek 18 stycznia pięcioosobowa rodzina Katarzyny Sordyl i Marcina Wnuka straciła dach nad głową. W wyniku pożaru rodzina z Jugowa musiała opuścić dom, który w obecnej chwili nie nadaje się do zamieszkania. Stracili praktycznie cały dorobek życia. W oborze, która nie uległa zniszczeniu, przetrwał żywy inwentarz.
– Mimo, że jest pandemia, dzięki dyżurom kol. Ani, Halinki i Bożenki, słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za kwotę 3037,40 zł zakupili niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego – kuchnię Amica, zestaw garnków lodówkę, odkurzacz, okap, i wiele innych rzeczy drobniejszych, które w sobotę 20 lutego przekazaliśmy do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Jugowie – mówi Karolina Popiel.
Aby rodzice wraz z trójką dzieci w wieku trzech, jedenastu oraz szesnastu lat mogli powrócić do swojego domu, muszą: rozebrać pozostałości dachu i więźby dachowej, wyburzyć mury na piętrze, wyburzyć strop nad parterem, wylać wieniec, nowe stropy oraz zadaszyć cały budynek.
Na ten cel została uruchomiona zbiórka: www.zrzutka.pl/c2n2uw

PODZIĘKOWANIE
Społeczność mieszkańców Jugowa składa serdeczne podziękowania słuchaczom Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za szlachetny Dar Serca, w postaci zakupu sprzętu AGD dla rodziny pani Katarzyny Sordyl, która podczas pożaru domu straciła dorobek całego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *