Dar serca od słuchaczy NUTW

Słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakupili i przekazali sprzęt AGD rodzinie Katarzyny Sordyl, która w pożarze straciła dorobek życia

Przypomnijmy, w poniedziałek 18 stycznia pięcioosobowa rodzina Katarzyny Sordyl i Marcina Wnuka straciła dach nad głową. W wyniku pożaru rodzina z Jugowa musiała opuścić dom, który w obecnej chwili nie nadaje się do zamieszkania. Stracili praktycznie cały dorobek życia. W oborze, która nie uległa zniszczeniu, przetrwał żywy inwentarz.
– Mimo, że jest pandemia, dzięki dyżurom kol. Ani, Halinki i Bożenki, słuchacze Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za kwotę 3037,40 zł zakupili niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego – kuchnię Amica, zestaw garnków lodówkę, odkurzacz, okap, i wiele innych rzeczy drobniejszych, które w sobotę 20 lutego przekazaliśmy do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Jugowie – mówi Karolina Popiel.
Aby rodzice wraz z trójką dzieci w wieku trzech, jedenastu oraz szesnastu lat mogli powrócić do swojego domu, muszą: rozebrać pozostałości dachu i więźby dachowej, wyburzyć mury na piętrze, wyburzyć strop nad parterem, wylać wieniec, nowe stropy oraz zadaszyć cały budynek.
Na ten cel została uruchomiona zbiórka: www.zrzutka.pl/c2n2uw

PODZIĘKOWANIE
Społeczność mieszkańców Jugowa składa serdeczne podziękowania słuchaczom Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za szlachetny Dar Serca, w postaci zakupu sprzętu AGD dla rodziny pani Katarzyny Sordyl, która podczas pożaru domu straciła dorobek całego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *