Sygnał miłosierdzia

„Sygnał miłosierdzia” to koncert uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała, który odbywa się w Nowej Rudzie-Słupcu

Inicjatywa ta, inspirowana corocznym koncertem w Rzeszowie pt. „Jednego Serca, Jednego Ducha”, rodziła się w głowach organizatorów – ks. Krzysztofa Iwaniszyna oraz lokalnej młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Jednak musiała dojrzeć, by mogła zostać rzeczywiście realizowana. Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i Słowo każdy doświadczy tchnienia i mocy Najwyższego. Fala uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie rozlewa się po całej Polsce, bo Bóg jest godzien wszelkiej chwały.
Wydarzenie składa się z 2 etapów: warsztatów i koncertu finałowego. Warsztaty muzyczne dla instrumentalistów i muzyków mają na celu naukę współpracy dążącej do jednolitego i pięknego współbrzmienia w dwu-, trzy- i czterogłosie. Pogłębiają warsztat muzyczny i instrumentalny uczestników, wyczulają na różnorodność barwy poszczególnych głosów i ich indywidualnego brzmienia. Przygotowują instrumentalistów i wokalistów do wykonania repertuaru w czasie koncertu finałowego. Warsztaty prowadzone są pod okiem profesjonalnych dyrygentów i instrumentalistów. Chętni do udziału w warsztatach muzycznych, każdego roku zgłaszają się do orkiestry lub chóru poprzez rejestrację na stronie internetowej. Uczestnicy otrzymują nuty, teksty i nagrania repertuaru odpowiednio dla sopranów, altów, tenorów i basów. Dzięki temu udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy chętny, bez względu na miejsce zamieszkania. W czasie wspólnych prób uczestnicy spotykają się i ćwiczą wykonanie repertuaru na koncert finałowy. Spotkania odbywają się zgodnie z przesłanym wszystkim uczestnikom harmonogramem w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie-Słupcu.
Kulminacyjnym momentem Sygnału Miłosierdzia jest koncert finałowy w Nowej Rudzie-Słupcu, odbywający się z udziałem licznej publiczności. Z roku na rok cieszy się on coraz większym powodzeniem, stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych wydarzeń związanych z muzyką chrześcijańską na mapie Dolnego Śląska i Polski. W tym roku będzie miał miejsce 3 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.30 na terenie CTS-u w Nowej Rudzie-Słupcu.

W ubiegłym roku, w niedzielę 20 września, w Nowej Rudzie-Słupcu odbyła się 3 edycja koncertu Sygnał Miłosierdzia – zobacz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *