Sowiogórski weekend biegowy coraz bliżej. 3 i 4 lipca zapraszamy do Ludwikowic Kłodzkich

Wreszcie zanosi się na to, że sportowa rywalizacja w biegach górskich wraca do normalności. Oczywiście organizatorzy są wciąż przygotowani na ścisły sanitarny reżim i listę nadal obowiązujących obostrzeń, ale nie da się ukryć, że w porównaniu z ubiegłym rokiem, ten rzeczywiście przyniósł już powiew biegowej i organizacyjnej wolności. Rok temu, uciekając przed pandemią, przekładaliśmy oba sowiogórskie biegi z maja na wrzesień, a w tym roku również nie udało się pobiec w zaplanowanym terminie. Jednak 3 i 4 lipca biegniemy już na pewno, a zapisy na obie imprezy działają tylko do godziny 23:59 w piątek, 25 czerwca.

Limit zgłoszeń w sobotnim biegu na 10 km to 250 osób i lada moment zostanie on osiągnięty.

Jeśli chodzi o półmaraton, to pierwotnie również mieliśmy tu ograniczenie do 250 osób, ale w związku z rosnącym zainteresowaniem tym biegiem i luzowaniem sanitarnych obostrzeń, organizatorzy najpierw zwiększyli pulę do 350, a potem aż do 400! I, co tu dużo mówić, do tej granicy również już się zbliżamy!

Bazą obu biegów będzie boisko sportowe przy ul. Kasprowicza w Ludwikowicach Kłodzkich – tam znajdować się będzie start i meta przez kolejne dwa dni. Startujemy o 11:00 – i w sobotę, i w niedzielę.

Sowiogórska Dycha to szybki, wymagający technicznie bieg górski, odkrywający przed biegaczami atrakcje masywu Gontowej. To bieg z historią II wojny światowej w tle – trasa przecina szereg poniemieckich umocnień, konstrukcji i tajemniczych miejsc, których przecież w Górach Sowich sporo.

Półmaraton Sowiogórski to już klasyczny kawał długiego i solidnego górskiego biegania, a trasa wyprowadza w najpiękniejsze i najwyższe partie Gór Sowich, z Wielką Sową na czele. Przy projektowaniu tej trasy również myślano o tym aby udostępnić do biegania zupełnie nowe miejsca, dodając je do tych już znanych i popularnych.

Oba biegi stają się już nie lada konkurencją dla sztandarowej imprezy biegowej Ludwikowic Kłodzkich i Gminy Nowa Ruda, czyli 12. Enervit Biegu na Wielką Sowę. Najlepszy polski bieg alpejski odbędzie się w tym roku 8 sierpnia, a zapisy oczywiście też już działają!

Jeśli ktoś myśli jeszcze o starcie w jednym lub drugim biegu (lub w obu, bo takich zawodników, którzy biegną dzień po dniu jest coraz więcej), to naprawdę warto się pośpieszyć żeby znaleźć się na liście startowej.

Zapisy na Sowiogórską Dychę: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6004

i na Półmaraton Sowiogórski: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6003

Organizatorami sowiogórskich biegów górskich są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich

Więcej na https://biegajwgorachsowich.pl i https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *