Jarosław Czechowicz
Gorsza

Ta historia ma wstrząsnąć czytelnikiem i zmusić go do zajrzenia w głąb własnej psychiki. To opowieść obyczajowa z małym dreszczykiem emocji i niepewności.
Trzy kobiety i łącząca ich wspólna przeszłość, jeszcze z lat szkolnych. Główną bohaterką jest Magda, która po pięciu latach małżeństwa rozeszła się z mężem. Powód był jeden. Chęć życia w samotności. Nie umie inaczej. Od dzieciństwa była sama. Przez patologiczną sytuację w domu nie potrafiła w szkole nawiązać relacji z rówieśnikami, zawsze czuła się tą gorszą, co jej niektóre koleżanki boleśnie to wykorzystywały. Życie w ciągłej opresji naznaczyło młodą kobietę już na zawsze. Po latach przeszłość niespodziewanie wróciła. Magda, jako kierowca miejskiego autobusu spotyka w różnym czasie swoje trzy prześladowczynie. Pozorny, dotychczasowy spokój pryska. Kobieta zdaje sobie sprawę, że o tym, co się działo w szkole nigdy nie zapomni. Wymyśla zemstę. Pomaga jej w tym jedyny przyjaciel, który wie, co to przemoc. Plan jest misterny, Magdę jednak przeraża stan jej umysłu. Sama zadaje sobie odwieczne pytanie: czy kiedyś będąc ofiarą, teraz może być sprawcą? Na myślenie nie ma jednak czasu. Chęć odwetu wraca za każdym razem ze zdwojoną siłą. Polecam. Temat jak najbardziej aktualny. Mroczna, niepokojąca fabuła i przewrotne zakończenie.

Krystyna Fecko

Recenzje innych książek znajdziesz tutaj

JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i naszych profilach społecznościowych, możesz teraz nas wesprzeć. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić sprzęt aby jakość nagrań była lepsza. Dziękujemy!

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *