Przegląd zdarzeń 11-18.07.2021

11-07-2021 11:33 Nowa Ruda
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Nowa Ruda Słupiec stwierdzono pożar jednego balota sprasowanej słomy.

13-07-2021 22:48 Nowa Ruda, ul. Kasztanowa
W rozpoznaniu ustalono, że przed przybyciem JOP niezidentyfikowane osoby prawdopodobnie wypalali kable na parterze pustostanu. Ogień wygasł lub tez został ugaszony przed przybyciem JOP.

13-07-2021 23:30 Nowa Ruda, ul. Armii Krajowej
Woda zalewała mieszkania pomimo informacji od zgłaszającej osoby, że zawór został przez lokatorów zakręcony. Aby ograniczyć straty materialne i wykluczyć ewentualne inne zagrożenia na miejsce zdarzenia wysłano zastęp z JRG Nowa Ruda. Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że mieszkanie nr X jest zalewane przez wodę wydostającą się z uszkodzonej rury kanalizacyjnej.

14-07-2021 12:00 Włodowice
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono powalone drzewo na drodze Gminnej.

14-07-2021 13:51 Suszyna 30
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono powalone drzewo na drodze powiatowej nr 3329D ,które zerwało linie telekomunikacyjną. Na miejscu zdarzenia pracownik Orange Polska.

15-07-2021 16:40 Bartnica
Spróchniałe drzewo nadłamało się i pochyliło się na inne drzewo, naciągając przewody energetyczne prowadzące do budynku mieszkalnego. Pogotowie Energetyczne na miejscu.

Po przybyciu zastępów JOP i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono zgłoszenie, spróchniałe drzewo nadłamało się i oparło o inne drzewo oraz linię energetyczną, co zagrażało zawaleniem się na jezdnię oraz przyłącze energetyczne do budynku. Usunięto gałęzie oraz konar przy pomocy pilarki mechanicznej z podnośnika SD-30, przeniesiono pozostałości po drzewie w bezpieczne miejsce.

16-07-2021 15:34 Ścinawka Dolna
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w elewacji budynku zagnieździły się szerszenie. Gniazdo powstało na wysokości około 6 metrów. Właściciel budynku nie wyraził zgody na oparcie drabiny o elewację, wobec czego KDR poinformował właściciela budynku i jego mieszkańców o zagrożeniach wynikających z obecności szerszeni i zalecił niezbliżenie się na ok 20 metrów od gniazda.

16-07-2021 18:25 Nowa Ruda, ul. Kolejowa
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, KDR potwierdził zgłoszenie o żmii znajdującej się w korytarzu budynku mieszkalnego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gad za pomocą łopaty i chwytaka został złapany i przetransportowany do lasu, gdzie został wypuszczony.

7-07-2021 17:26 Czerwieńczyce
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono gniazdo os w oponie na placu zabaw. Osy stwarzały zagrożenie dla dzieci korzystających z palu zabaw.

Źródło: JRG Nowa Ruda
_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *