Święto Pieczonego Ziemniaka

W październiku, przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ścinawce Średniej z Oddziałem w Tłumaczowie, dzięki współpracy z Sołtysem i Radą Sołecką uczestniczyły w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Uroczystość odbyła się na Orliku w Tłumaczowie.

Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Pani Jesień zapoznała dzieci z historią ziemniaka. Gdy kartofelki piekły się w ognisku, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych zabawach, konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Po zmaganiach sportowych, kiedy spaliliśmy wystarczającą ilość energii, nadszedł czas na muzyczne pląsy. Atmosfera świętowania była wspaniała, dobry humor nie opuszczał nikogo, było ciepło, kolorowo, radośnie. Uwieńczeniem tej świetnej zabawy była „Ziemniaczana uczta”, którą przygotowali członkowie Rady Sołeckiej, konserwator Pan Paweł i Panie woźne. Ziemniaki upieczone zgodnie z ludowym zwyczajem w popiele, smakowały wszystkim uczestnikom.

Zakończeniem święta było wręczenie każdemu dziecku dyplomu za aktywny udział i wspaniałą zabawę w „Krainie pieczonego ziemniaka”.

Pani Dyrektor, przedszkolaki i nauczyciele serdecznie dziękują za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz przedszkola Sołtysowi Tłumaczowa.

Życzymy Panu Januszowi wytrwałości w realizacji planów oraz dużo satysfakcji, zadowolenia z pełnienia funkcji społecznej, a także samych sukcesów w życiu osobistym.
A. Bochenek

___________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *