Operacja Czysta Rzeka w Tłumaczowie

W Operacji Czysta Rzeka w Tłumaczowie wzięło udział 13 osób, w tym sześcioro dzieci. Ósemkę z Tłumaczowa wsparła zaprzyjaźniona rodzina z Nowej Rudy

W sobotę 17 kwietnia 3076 wolontariuszy wzięło udział w 202 akcjach sprzątania w całej Polsce. Wielkie porządki odbyły się nad rzekami i jeziorami, w lasach i miejscowościach w 14 województwach. Sprzątaliśmy z zaangażowaniem, niezależnie od warunków pogodowych.

Prezent na Dzień Ziemi
– Cieszymy się, że przyroda będzie mogła „odetchnąć” w swoje święto. Co prawda Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, ale już w sobotę Operacja Czysta Rzeka podarowała naturze prezent w postaci pozbieranych i odebranych śmieci. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją odpowiedzialną i świadomą postawą zdecydowali się wziąć udział w 3 edycji naszej inicjatywy. Dzięki temu jesteśmy największym sprzątającym pospolitym ruszeniem w Polsce – mówią organizatorzy akcji.
Budujmy ekologiczne postawy, aby zaangażowanie w troskę o przyrodę stało się codziennym nawykiem. Mimo iż skończyła się kolejna edycja Operacji Czysta Rzeka, to zachęcamy, aby o czystość wokół nas dbać dla nas samych i dla przyszłych pokoleń.

W Tłumaczowie
– W czasie 6 godzin posprzątaliśmy około 4 km brzegu rzeki (z 7 km). Zebraliśmy 42 worki śmieci. Z większych gabarytów to: powłoka sporego basenu, rower, umywalka, odkurzacz, spłuczka i kilka opon. Waga tych śmieci to około 500 kg – mówi Michał Derencz z Tłumaczowa.
Miejsca, w których zostały jeszcze śmieci i do których warto wrócić, to m.in. teren za boiskiem piłkarskim oraz stroma skarpa opadająca z drogi do rzeki 0,5 km przed granicą PL-CZ.
– Nie sądziłem, że tych śmieci będzie aż tak dużo. A po kilku godzinach wypatrywania każdego śmiecia mam teraz odruch sprzątania wszędzie… – mówi organizator akcji w Tłumaczowie. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w sprzątaniu. Dziękuję też za pozytywny odbiór. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej – dodaje.
W Kotlinie Kłodzkiej była tylko jedna taka akcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *