Dzień Dziecka

Nowa Ruda
W sobotę 1 czerwca, na placu zabaw przy ul. Cmentarnej w Nowej Rudzie, odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Fundację „Ratujmy Uśmiech Dziecka”. Na sporą grupę dzieciaków przybyłych na festyn i ich rodziców, czekały liczne konkursy z nagrodami, jak również drobny poczęstunek. Jak zwykle prezes fundacji Stanisław Kołacki nie zawiódł najmłodszych i wszyscy się bardzo dobrze bawili.
Również tego dnia w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie odbyła się darmowa projekcja bajki pt. „Sekretny świat kotów”.
 

Tłumaczów
1 czerwca na boisku sportowym w Tłumaczowie odbył się Dzień Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były dmuchańce, malowanie twarzy, smakołyki, zawody sportowe przygotowane przez animatora sportu i atrakcyjne nagrody. Pogoda sprzyjała dużej frekwencji. Organizatorzy Sołectwo Tłumaczów.

Przygórze
1 czerwca zarówno dzieci jak i rodzice wspólnie świętowali w Przygórzu Międzynarodowy Dzień Dziecka. Były dmuchańce, przejażdżki konne, wspólne gry i zabawy, malowanie twarzy, kiermasze, licytacje, smakołyki i wiele innych. Pogoda dopisała, radości było co niemiara, a tak wielu odwiedzających nie pamiętają nawet sami gospodarze tego miejsca. Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda dziękowała wszystkich organizatorom z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Przedszkolem Samorządowym w Przygórzu na czele. Gabriela Buczek, dyrektor CKGNR wcieliła się w postać pluszowego słonika ku uciesze wielu maluchów, za co szczególnie podziwiamy, bo w ten wyjątkowo ciepły dzień taka praca przez wiele godzin, to był nie lada wyczyn. Dziękujemy wszystkim.

Str. 14-15 w numerze 382 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 382
7-13 czerwca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *