Modnie i funkcjonalnie, czyli rzecz o okularach korekcyjnych

W Polsce miliony, a na świecie miliardy osób borykają się z różnymi wadami wzroku. By móc je korygować sięgają najczęściej po okulary. To sprawdzona metoda, znana od wieków, która jednak niesie ze sobą nie tylko możliwość zapewniania odpowiedniej jakości widzenia, ale także otwiera możliwości przed osobami lubiącymi podążać za trendami mody.

Stylizacja przez okulary? Oczywiście!
Był kiedyś czas, gdy osoby noszące okulary były narażone na uszczypliwość i drwinę. Obecnie okulary nie są powodem do wstydu – tym bardziej, że statystycznie rzecz biorąc wady wzroku ma ponad połowa Polaków. Są więc dużo bardziej powszechne, niż kiedyś. Niestety trochę w tym naszej winy, bo obecny tryb życia, czyli spędzanie znacznej ilości czasu przed ekranami komputerów i smartfonów, mocno się temu przysłużył.

Tak więc nosimy okulary w domu, w pracy, w szkole i na uczelni. W każdym z tych miejsc korzystać zaś możemy z tego, że okulary – odpowiednio dobrane – bardzo łatwo mogą stać się dodatkiem modowym. Oczywiście przy zachowaniu ich podstawowej funkcji korekcyjnej, bo jedno z drugim w żaden sposób się nie wyklucza.

Dla dobrego wzroku i dla dobrego samopoczucia, dla stylu i dla wygody – z okularami warto bliżej się zaprzyjaźnić i polubić je, skoro i tak musimy je nosić…

Mężczyzna w okularach…
… może zyskiwać na pewności siebie. Mogą dodawać mu powagi, uroku i sprawiać, by lepiej wypadał w oczach rozmówców. Okulary dobrze łączą się zwłaszcza ze stylizacjami półformalnymi i formalnymi, ale i czysty casual czy styl sportowy nie jest im obcy. Zagłębiając się w ofertę https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-meskie łatwo możemy się przekonać, że coś dla siebie znajdą i minimaliści, i zwolennicy oprawek pełnych charakteru, rzucających się w oczy, wyrazistych.

Wśród panów nieodmiennie najbardziej popularne są wzory klasyczne, czyli okulary owalne i prostokątne. Mają one największe możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie do stylu i trybu życia. Zazwyczaj utrzymane są w bezpiecznej kolorystyce, czyli czerni, granacie, ale również w brązach czy srebrze.

Bardziej odważni mężczyźni sięgają po trochę mocniejsze akcenty kolorystyczne, kierując swoją uwagę na butelkową zieleń, bordo i ciemną czerwień.

Okulary dla kobiet…
… to też szansa na wyrażenie siebie. Panie z większą swobodą niż mężczyźni traktują okulary jako element stylizacji. Nie stronią przy tym od kolorów mocniejszych i bardziej wyrazistych, albo nawet od oprawek łączących w sobie kilka barw. Takie odważne modele nie dla każdego mogą być odpowiednie – na przykład z uwagi na konieczność zachowania dress code czy budowania wizerunku w pracy. Kształt okularów noszonych przez kobiety (https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie) też jest zwykle bardziej zróżnicowany. Do klasycznych oprawek owalnych i prostokątnych dochodzą więc okulary okrągłe. Powodzeniem cieszą się też tzw. kujonki i okulary oversize, które tak mocno rzucają się w oczy, że od razu wiadomo, iż są wyborem świadomym i przemyślanym. Omawiając najchętniej noszone kształty okularów dla kobiet nie sposób pominąć kocich oczu, których popularność sięga lat 50. ubiegłego wieku. I nadal nie przemija, a przekonują się do nich kolejne pokolenia kobiet. Mówi się nawet, że nadają kobiecej twarzy tajemniczości i uroku, jaki przywykliśmy kojarzyć z gwiazdami ekranu sprzed kilku dekad. Może i retro – ale cały czas w modzie.

Alternatywą dla okularów korekcyjnych mogą być soczewki kontaktowe, które w wielu modelach oferuje sklep BezOkularow.pl. Można je traktować jako jedyny sposób korekcji wzroku, albo też nosić uzupełniająco do okularów.
_____________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *