Pomysł na ścieżkę zawodową dla kobiet w każdym wieku. Szkolenie przez Internet

Dlaczego ten kurs jest dla kobiet? Może być również dla mężczyzn, ale jak pokazują statystyki, w zawodzie opiekuna dziecięcego w żłobku bądź klubie dziecięcym pracują praktycznie same kobiety. Mężczyźni stanowią niewielki odsetek

Praca w żłobku to pomysł na atrakcyjną ścieżkę zawodową. Szkolenie trwa 280 godzin, w tym teoria przez Internet. Pod odbyciu praktyk można pracować w żłobku bądź klubie dziecięcym.

Coraz więcej mam wraca do pracy po macierzyńskim
Czasy, gdy kobiety decydowały się pozostać z małymi dziećmi w domu mamy dawno za sobą. Kobiety chcą być samodzielne i niezależne finansowo. Nie da się tez pominąć istotnego aspektu, że ich wypłata podnosi standard życia rodziny. Poza tym mama, która wraca do pracy, często jest spełnioną i bardziej zadowoloną z życia kobietą. Bycie poza domem, realizowanie się w pracy, wpływa na poczucie wartości.
Obecnie babcie już nie zajmują się tak często wnukami, jak kiedyś. Seniorzy 60 i 70+ mają swoje zajęcia. Dlatego najmłodsi z rodziny coraz częściej trafiają pod opiekę żłobków na kilka godzin dziennie.
Praca w żłobku jest satysfakcjonująca i w niej z pewnością nie będziesz narzekać na nudę! Prowadzi do niej kurs, który trwa zaledwie 280 godzin. Przy okazji, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy bądź też zacząć pracę z dziećmi można zrobić inne, krótsze kursy. Ich ofertę sprawdzisz na stronie: https://niania.pro. Równie dobrze możesz zacząć od pracy niani i zapisać się na kurs opiekuna w żłobku.

Kto może pracować z dziećmi do trzech lat?
Najmłodsze dzieci często jeszcze nie powiedzą mamie i tacie, jak było w żłobku, dlatego z najmłodszymi dziećmi mogą pracować tylko osoby niekarane (nieskazane za przestępstwo umyślne). Pracownik żłobka opiekujący się dziećmi nie może mieć zabranej ani ograniczonej władzy rodzicielskiej, teraz i w przeszłości. Ponadto, z dziećmi do lat trzech mogą pracować osoby, które jeśli ciąży na nich obowiązek alimentacyjny, to się z niego wywiązują.
Kurs opiekuna w żłobku w części teoretycznej zrobisz online. Sprawdź pod tym adresem: https://niania.pro/zlobek/. Po teorii czas na praktykę, która obejmuje 80 godzin pracy pod okiem doświadczonego opiekuna. Na kurs zapisać się mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które mają wykształcenie średnie.
Bardzo dużą zaletą kursu jest atrakcyjna praca po jego ukończeniu oraz fakt, że nie pociąga za sobą dużych kosztów. Nawet przy ograniczonym budżecie można go zrobić i szybko znaleźć pracę na etacie, od poniedziałku do piątku.
Już teraz można zapisywać się na kurs. W tym celu skorzystaj z formularza na stronie. Jego wysłanie nie zobowiązuje do uczestnictwa w kursie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *